Siostry Goławskie, Katarzyna i Ewa są bliźniaczkami ur. w Jaworznie 1 listopada 1994 r.
Od wczesnych lat szkolnych związane z muzyką oraz tańcem.

REKLAMA

Przez 12 lat, występowałyśmy w Zespole ludowym Pieśni i Taśca ” Borowiacy”, który prowadziła nasza Babcia.

To solidne doświadczenie jakie nabyłyśmy w zespole umocniło nas tylko w przekonaniu co chcemy dalej robić. Mając 18 lat, dostałyśmy się do półfinału X Factor, będąc w grupie Tatiany Okupnik. Występy w Warszawie były dla nas ważnym krokiem w dalszym działaniu artystycznym. Już wtedy wiedziałyśmy i czułyśmy razem, że chcemy śpiewać własne utwory, bez narzucanych tekstów i muzyki. Stawałyśmy się coraz bardziej świadome swojego celu. Mamy to szczęście w życiu, że od zawsze jesteśmy razem, i wszelkie wybory mimo różnic charakterów są spójne.

Kolejnym ważnym krokiem była Szkoła aktorska w Krakowie. Ciężka praca i ciągłe próby… nad rolą nad tekstem. Występowałyśmy w Teatrze Bagatela w Musicalu “Nine”. Studiowanie w Krakowie dało nam poczucie już pewnej stałej świadomości. Utwierdziło nas w przekonaniu, że dalsze swoje życie to praca w Warszawie przy produkcji własnych, autorskich utworów we współpracy z profesjonalistami.

Razem z producentem Pawłem Steczkowskim przez kilka miesięcy pracowaliśmy nad charakterem płyty. Odpowiedni dobór muzyków, instrumentów i aranżacji dał zamierzony przez nas efekt. Etniczny wydźwięk to nasze prawdziwe oblicze i udźwiękowienie wspólnych myśli. Wiemy, że styl i klimat płyty to praca nas obu. Nie była by ona taka gdyby nie Kasia i Ewa, ponieważ wszystko na niej jest spójne. Teksty to opowieść o nas, o naszych przeżyciach i tęsknotach. Zawierają pewien liryzm , stąd w tytule słowo SONET.

Nasza muzyka łączy w sobie nuty etnicznego brzmienia i popowego soundu. Spójność i dualizm głosów to coś czego nie ma na polskiej scenie muzycznej.

SIOSTRY.SONET.POP to prawdziwa kompilacja wrażliwości i dojrzałości.

Zapraszamy na koncert Premierowy 9 Grudnia w Teatrze Sztuk w Jaworznie, gdzie będzie można usłyszeć na żywo całą płytę wraz z kolędowymi już utworami.

Muzykiem prowadzącym będzie Michał Malicki, z którym miałyśmy przyjemność pracować przy Oratorium ” Szlakiem Ikara” transmitowanym przez Telewizję Trwam.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki