REKLAMA

Posiadany kapitał warto zainwestować, aby zaczął przynosić zyski. Nawet jeśli będzie to kilka procent rocznie, jak w przypadku mieszkania pod wynajem, to i tak nic nie zobowiązuje nas do trzymania pieniędzy w skarpecie. Jeśli to jeszcze nie jest argument, to kolejny na pewno przekona niejednego, a mianowicie: pieniądze tracą cały czas na wartości z powodu inflacji.

 

Skąd wziąć pomysł na biznes?

Jeśli jeszcze nie mamy określonego rynku, na którym chcemy próbować swoich sił to należy zrobić outsourcing i sprawdzić, na co jest zapotrzebowanie. Drugą opcją zawsze jest możliwość franczyzy. Wtedy dostajemy całe wsparcie z centrali i dołączamy do sieci, która ma już ugruntowaną pozycję na rynku.

Własny pomysł na handel

Mając pomysł na sprzedaż konkretnego towaru, warto wcześniej sprawdzić czy jest na niego zbyt. Powodzenie jednak w dużej mierze zależy nie tylko od tego czy jest zapotrzebowanie na konkretny produkt, ale czy uda się skutecznie z ofertą dotrzeć do klienta. Do wyboru mamy także handel stacjonarny jak i internetowy. Z czego ten pierwszy o wiele lepiej jest zakładać w większych miastach jak Warszawa, Kraków.

Zapomnisz o promocji, zapomnij o zyskach

Rzeczywistość konsumencka weryfikuje i ocenia nawet najlepszy produkt jaki możemy zaoferować. Dlatego powinniśmy zadbać nie tylko o jego odpowiednią prezentację, opis, ale także i rozpowszechnienie. Wybór odpowiedniego sposobu zależy od produktu oraz tego, gdzie przebywają nasi klienci. Jednak jako punkt zaczepienia można podać kilka uniwersalnych przykładów.

Wystawy, Expo, Targi

Jeśli tylko w okolicy są organizowane targi oraz wystawy o tematyce pasującej do naszego interesu, to powinniśmy się na nich pojawić. Stanowisko na targach powinno być dobrze przygotowane i ciekawe. Warto przygotować odpowiednio zróżnicowane gadżety reklamowe dla odwiedzających. Nawet jeśli jeszcze nie chcesz wchodzić z własnym stanowiskiem to i tak warto się pojawić z ulotkami oraz z ładnie zrobioną prezentacją swoich towarów w formie storytelling albo filmiku, który możemy pokazać potencjalnym zainteresowanym współpracą kontrahentom.

Sprawdź też ofertę gadżetów reklamowych na http://kopikom.com.pl/oferta/.

Skuteczność sieci nad małymi handlarzami

Każdy z nas rozpoznaje restauracje z klaunem już po samym logo, kolorach, szyldzie. To samo się dzieje jeśli chodzi o sieć sklepów spod znaku pewnego owada w czarne kropki. Ich siła przebicia to nie tylko kapitał zagraniczny, czy ogromna sieć sklepów. Doszli do tego właśnie dzięki między innymi sprawnemu marketingowi. Ty masz już przetartą ścieżkę i możesz uczyć się od najlepszych.

 Źródła:

  1.  http://www.trinet.com.pl/jak-reklamowac-firme-uslugowa/ – Jak reklamować firmę usługową? – stan z 2018-11-11.
  2. http://www.solutio.com.pl/jak-szybko-rozwinac-firme – Jak szybko rozwinąć firmę? – stan z 2018-11-28.
- REKLAMA -


Zewnętrzne linki