“Hokus – pokus, czary – mary, niech się spełnią andrzejkowe czary…”

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Jaworznie-Szczakowej również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka.

REKLAMA

W piątek 30 listopada zebraliśmy się więc wszyscy na sali gimnastycznej, by wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. Nasze wróżki – Pani Ania i Pani Agnieszka, zabrały nas do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kogo spotka miła niespodzianka, kto pozna nowych przyjaciół, kto wybierze się we wspaniałą podróż) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki gdy już będą dorośli).

Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo podobał się przedszkolakom szczególnie, że tradycyjnie miały również zabawę przy dźwiękach ulubionej muzyki.

Anna Ślusarczyk, Barbara Kijowska

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki