Zmiana władzy w województwie śląskim. Wojciech Saługa nie jest marszałkiem. Wicemarszałkiem został Dariusz Starzycki

Przed pierwszą sesją sejmiku województwa śląskiego wydawało się, ze władze w województwie utrzyma Koalicja Obywatelska. To ona miała mieć o jednego więcej przedstawiciela w sejmiku.

REKLAMA

Na niecałą godzinę przed sesją okazało się, że radny Wojciech Kałuża, z Koalicji Obywatelskiej, reprezentujący .Nowoczesną, nr 1 na liście wyborczej w ziemi rybnickiej, zmienił swoja polityczną opcję i zadeklarował poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Stworzenie takiej większości za skutkowało wyborem przewodniczącego Sejmiku Jana Kawuloka z PiS oraz wyborem nowego marszałka województwa śląskiego, którym został Jakub Chełstowski.

Podczas zaprzysiężenia radnego Wojciecha Kałuży, na sali słychać było ze strony przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej gwizdy i okrzyki „Hańbńba” i „zdrajca”.

Nowymi wicemarszałkami zostali Wojciech Kałuża oraz Dariusz Starzycki – parlamentarzysta PiS z Jaworzna.

Skład zarządu województwa śląskiego uzupełnili Izabela Domagała oraz Michał Woś.

https://www.tvn24.pl/polityczne-trzesienie-ziemi-na-slasku-w-sejmiku-rzadzic-bedzie-pis,885605,s.html

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE

  1. Wybory stały się bez sensu, jeśli w każdej chwili wybraniec z ramienia partii A może bezkarnie zmienić ją na partię B, której osoby głosujące nie popierali. Oczywiście sytuację mógłby zmienić zapis w ordynacjach wszystkich szczebli, który automatycznie wygaszał by mandat takiego wybrańca z chwilą zmiany barw klubowych już od momentu ogłoszenia komunikatu przez Państwową Komisję Wyborczą na rzecz kolejnego wybrańca zdradzonej partii.