Zakończyła się policyjna akcja “Znicz 2018”. Przez ten czas policjanci patrolowali cmentarze i kontrolowali kierowców. Na terenie Jaworzna doszło do kilku zdarzeń drogowych. Niestety, zatrzymano kolejnych amatorów jazdy na podwójnym gazie.

REKLAMA

W akcji wzięło udział blisko 180 policjantów oraz strażników miejskich. Głównym zadaniem jakie przeprowadzali mundurowi było patrolowanie rejonów cmentarzy oraz parkingów znajdujących się w ich okolicach. W niektórych miejscach konieczna była ręczna regulacja ruchem. W tym czasie policjanci zatrzymali sześciu kierujących na podwójnym gazie. Tegoroczna statystyka w niewielkim stopniu przekroczyła dane z roku ubiegłego na szczęście nikt nie zginął na drogach naszego miasta. Chcemy podziękować kierowcom za ostrożną i rozważną jazdę, wykazywali się oni cierpliwością i uprzejmością wobec pieszych i innych kierujących. Mniej było przypadków brawury i lekceważenia przepisów. Niepokoją natomiast ciągłe, przypadki jazdy po pijanemu.

W sumie na jaworznickich drogach doszło do 15 kolizji i tylko jednego wypadku. Policjanci zatrzymali też 6 kierujących “na podwójnym gazie”.

źródło: KMP Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki