Miejskie inwestycje – odwiedziliśmy plac budowy

Prawdopodobnie każdy zauważył już w centrum Jaworzna nowe konstrukcje. My sprawdziliśmy co słychać na placu budowy.

REKLAMA

Jedna z charakterystycznych konstrukcji znajduje się tuż przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Mickiewicza. Jedni zdążyli już nazwać ją namiotem, inni skrzydłami. A jak jest naprawdę?

Nowo powstała konstrukcja to nic innego jak dach parkingu dla rowerów. W okresie zimowym służyć ma też jako dach dla lodowiska. Parking będzie duży. Jego gabaryty z pewnością wpisują się w zamysł jego pomysłodawców, aby już niebawem mieszkańcy Jaworzna coraz chętniej przesiadali się z samochodów na rowery.
Potwierdzeniem tej koncepcji jest też oczywiście oddana niedawno do użytku Velostrada i pomysł na wprowadzenie w Jaworznie sieci rowerów miejskich, w tym – rowerów elektrycznych.

Choć prace remontowe hali MCKiS wciąż trwają, już widać ich efekty. Hala zdecydowanie zmieni swój wizerunek a, co istotne – nowa, nowoczesna elewacja pokryta zostanie systemem iluminacji świetlnej. Na nowe zagospodarowanie terenu składają się też częściowa wymiana nawierzchni utwardzonych w bezpośrednim sąsiedztwie termomodernizowanego obiektu i wprowadzenie niewielkich zieleńców przy fragmentach elewacji. W zakresie inwestycji uwzględniono również rozbudowę budynku hali o dwa magazyny sprzętu sportowego.

Widać również postęp prac związanych z budową parkingu przy hali MCKiS wraz z kładką nad ul. Grunwaldzką. Według założeń projektowych obszar ten umożliwiał będzie zaparkowanie 92 pojazdów i wyposażony zostanie w stanowiska do ładowania akumulatorów w samochodach elektrycznych. Powstająca właśnie kładka ma pełnić funkcję pieszo-rowerowego połączenia hali widowiskowo-sportowej z powstającym centrum przesiadkowym.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ