Luksografia w Galerii Pusta cd

Dla przeciętnego śmiertelnika zdjęcie to krótkie pstryk i to wszystko. Tymczasem fotografia to wymyślne i zaskakujące techniki. Np. taka luksografia – dziw nad dziwy. W jaworznickiej Galerii Pusta cd prezentowane są fotografie w technice luksografii. Wystawę zatytułowano „Ślady światła”. Otwarto ją wernisażem 28 listopada. Jest ona wynikiem czterodniowych warsztatów, na których tę szczególną technikę przybliżano fascynatom fotografii.

REKLAMA

W galerii prezentowanych jest kilkanaście prac, każda zaskakuje formą i zamysłem. Przednia to zabawa je interpretować. Jak przekonują autorzy zdjęć każde jest o czymś, trzeba tylko uruchomić wyobraźnię. Inspiracje prac zdumiewają.

Wystawa powstała w ramach projektu Żywy Skansen Fotografii. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na zakończenie wernisażu atmosfera zrobiła się międzynarodowa – podano herbatę cejlońską z tureckiego sklepu w czeskiej Pradze, zaparzoną wodą z Zawoi, w chińskich czarkach lub dla odmiany w gruzińskich szklaneczkach. Towarzyszyło temu fado. Wielki świat.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki