W trakcie lekcji zapadła decyzja o ewakuacji uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Byczynie i czasowym zamknięciu placówki z powodu pogłębiających się pęknięć ścian wywołanych szkodami górniczymi. Placówka pozostanie zamknięta na czas oceny jej warunków technicznych.

FOTO: MZDIM Jaworzno
REKLAMA

Niestety, dyrektor szkoły Katarzyna Gniadek zabroniła nam sfotografowania szkód od środka. Nie chciała też udzielić żadnych informacji na temat zaistniałej sytuacji, odsyłając nas do Urzędu Miasta. Tam zostaliśmy skierowani do kierownika Referatu Inicjatyw i Konsultacji Społecznych, Leszka Gancarczyka, który powiedział nam, że pęknięcia od jakiegoś czasu niepokoiły włodarzy, a pojawiające się cały czas w Byczynie tąpnięcia spowodowały szybkie osiadanie i pękanie budynku. Stąd podjęta przez prezydenta decyzja o ewakuacji szkoły w trakcie lekcji.

We wtorek i środę uczniowie będą mogli wziąć udział w zajęciach opiekuńczo – wychowawczych w pobliskim klubie NIKO w godzinach od 8.00 do 11.30. Następnie będą mogli kontynuować naukę w wyznaczonych szkołach.

Tymczasem Prezydent Miasta w porozumieniu z Tauron Wydobycie SA podejmuje wszelkie możliwe działania by zapewnić uczniom bezpieczne warunki nauki i umożliwić realizację zajęć wychowawczych.

Dorsz

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki