REKLAMA

Po raz kolejny podejmujesz próbę zrzucenia kilku zbędnych kilogramów? A może udało ci się schudnąć, ale szybko wróciłeś do poprzedniej wagi? Nie chcesz podejmować kolejnej próby, bo uważasz, że odchudzanie to tylko jedzenie sałaty i mdłych, niesmacznych koktajli? W niniejszym artykule podpowiemy, jak pozbyć się niechcianych kilogramów raz na zawsze.

Odchudzanie to proces. Jeżeli chcemy by okazał się skuteczny, musimy całkowicie zmienić swoje dotychczasowe nawyki. To właśnie one są odpowiedzialne za nasz sukces. Musimy jednak wprowadzać je stopniowo; będzie wiązało się to nie z eliminowaniem produktów, lecz zastępowaniem ich innymi, zdrowszymi wersjami.

Dlaczego odchudzanie nie wychodzi?

Odchudzanie często okazuje się nieskuteczne, ponieważ zwykle zbyt radykalnie do niego podchodzimy. Najczęściej wygląda to tak, że eliminujemy z naszej diety wszystkie niezdrowe produkty nie dając naszemu organizmowi nic w zamian. Na pewno schudniemy, jednak nie będzie to dla nas przyjemne, i już wkrótce najprawdopodobniej sięgniemy po coś kalorycznego albo rzucimy się na ciasta, ciasteczka i inne słodkości. Na koniec pojawią się wyrzuty sumienia i rezygnacja.

Warto wprowadzać zmiany stopniowo i zastępować kaloryczne produkty ich zdrowszymi wersjami. W internecie znajdziemy wiele ciekawych przepisów na szybkie i zdrowe dania, a także lżejsze i często smaczniejsze wersje znanych potraw i przekąsek – jedną z godnych poleceń stron jest tutaj https://dietakalibra.pl/. Znajdziemy tam nie tylko ciekawe przepisy, ale i pomysły na poszczególne posiłki. Dzięki nim można się przekonać, że dieta też może być smaczna i urozmaicona.

Co robić, gdy najdzie ochota na słodkie?

Warto pozbyć się z mieszkania wszystkich produktów, które będą nas kusić. Często zdarza się tak, że sięgamy po coś słodkiego z nudy, albo tylko dlatego, że akurat mamy coś takiego w domu. Jeżeli nie chcemy by coś nas kusiło, po prostu nie trzymajmy tego w domu. Z kolei jeśli męczy nas jakaś pokusa lub mamy ochotę na coś słodkiego, lepiej sięgnąć po zdrowy zamiennik – listę zdrowych produktów można znaleźć na https://dietakalibra.pl/produkty/. Zawsze można też sięgnąć po ulubiony owoc; jabłko czy gruszka skutecznie wypełniają żołądek, a przy tym zawierają ogrom witamin i minerałów.

A co jeśli nie wiem od czego zacząć?

Jeżeli nie wiemy od czego zacząć, potrzebujemy dodatkowej motywacji albo specjalisty, który pomoże nam przejść cały proces i trwale obniżyć naszą wagę, wówczas warto skorzystać z porady dietetycznej. Godnych uwagi specjalistów znajdziemy pod linkiem: https://dietakalibra.pl/dieta-sdm/.

Każda dieta powinna być dopasowana indywidualnie do naszych potrzeb. Warto również wykonać komplet badań, bowiem może się okazać, że problemem w naszym odchudzaniu nie jest sposób żywienia, a choroba np. insulinooporność czy schorzenie tarczycy. W takim wypadku specjaliści doradzą jaką dietę zastosować i co zrobić, aby powrócić do zdrowia.

undefined

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki