REKLAMA

Prąd jest obecnie potrzebny dosłownie wszędzie, a czasem zdarza się, że linie energetyczne to zbyt mało lub nie możemy się do nich podpiąć ze względu na lokalizację. W takich sytuacjach ratunkiem jest wynajem agregatu prądotwórczego, który wspomoże przeciążoną sieć lub zupełnie ją zastąpi. Czy taki wynajem jest opłacalny? Jakie maszyny mamy do wyboru? Kiedy warto rozważyć opcję wynajęcia urządzenia?

Czasami lepiej wynająć…

…szczególnie, kiedy maszyna potrzebna jest nam tylko na krótki czas lub gdy ma być wsparciem dla już obecnych źródeł prądu. Wynajem agregatu jest o wiele tańszy, niż jego zakup, co czyni taką usługę atrakcyjną w przypadku awarii prądu w domu, konieczności obsługi koncertu w plenerze czy dołożenia trochę mocy na placu budowy. Wystarczy, że zadbamy z wyprzedzeniem o zarezerwowanie odpowiedniej maszyny i mamy problem z głowy. Nie musimy także martwić się o serwis, gdyż leży to po stronie firmy wynajmującej sprzęt. Więcej o agregatach znajdziesz na stronie http://agregaty.pl.

Gdzie agregat może się przydać?

Możliwości jest wiele, jednak do takich miejsc zaliczymy głównie te, w których prąd potrzebny jest tylko przez jakiś czas. Wynajem agregatu świetnie sprawdzi się, gdy:

  • planujemy dodatkowo zasilić zakład przemysłowy czy sklep, gdy okresowo zwiększa się zapotrzebowanie na prąd;
  • potrzebujemy wspomóc w energię plac budowy;
  • chcemy zorganizować imprezę lub koncert w plenerze;
  • mamy zasilić wydarzenie sportowe;
  • potrzebujemy zastosować outsourcing agregatów prądotwórczych.

Niezależnie od potrzeb, zwykle wynajem maszyny jest dużo tańszy niż jej kupno i utrzymanie w dobrej kondycji technicznej.

Jaki agregat można wynająć?

Wiele dostępnych na rynku urządzeń jest wersjami wyciszonymi, dzięki czemu maszyna nie stanowi źródła głośnego, uporczywego dźwięku w czasie pracy. Dodatkowym ważnym czynnikiem jest spełnianie normy emisji spalin Stage 3A, co jest obowiązkowe dla agregatów mobilnych. Do najpopularniejszych agregatów zaliczamy agregaty wyciszone o mocy od 20 kVA do 1000 kVA, agregaty na przyczepkach o mocy 20-100 kVA oraz agregaty do prący ciągłej lub służące jako awaryjne źródło zasilania.

Agregat prądotwórczy może w wielu sytuacjach znacząco podnieść komfort naszego życia. W zależności od mocy, jakiej potrzebujemy do zrealizowania naszego celu, możemy wynająć różne maszyny, nie martwiąc się o koszt serwisu czy przeglądy techniczne. Nie musimy również znać się na temacie, ponieważ wystarczy kilka pytań skierowanych do obsługi firmy wynajmującej agregaty, aby dopasować urządzenie idealnie do naszych potrzeb.

undefined

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki