A Ty gdzie wyrzuciłeś stare opony i baterie?

Sprzątanie po remoncie? Zmiana opon? Nowy sprzęt RTV a może bogata kolekcja zużytych baterii i akumulatorów? Chyba każdy z nas zadał sobie kiedyś to niełatwe pytanie – co z tym wszystkim teraz zrobić?

REKLAMA

Choć o sortowaniu odpadów powiedziano już chyba wszystko, wciąż znajdą się tacy, którzy nie mają o tym jakiegokolwiek pojęcia. To właśnie za sprawą takich osób w osiedlowych stanowiskach kontenerowych wciąż znaleźć możemy gruz, stare opony czy sprzęt RTV. 

Co zatem powinniśmy zrobić z tego typu śmieciami? Z pomocą przychodzi PSZOK, czyli Gminny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Każdy mieszkaniec Jaworzna za darmo może oddać tam te frakcje śmieci, których składowanie w osiedlowych stanowiskach kontenerowych jest zabronione.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajduje się przy ulicy Górnośląskiej 39 i czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 17:00 oraz w soboty do godziny 14:00.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem ,ryba psuje się od głowy.a więc po kolei:
  1. na ulicy Martyniaków brak jakiejkolwiek info gdzie cokolwiek można zdać. Przedtem zdawało się wiele rzeczy bez zbędnych ceregieli.
  2. na pojemnikach jest info typu : wrzuć opakowania tetrapack. Kto wie co to jest ?
  Połowa nie wie.
  3. np. na ulicy Bocznej na smietniku pisze: do pojemnika żółtego wrzucaj słoki szkalne. Co to jest ?
  Itp itd