Tegoroczne zajęcia szkoły tańca nie idą na marne. Raz po raz tancerze z Jaworzna i Częstochowy zdobywają kolejne trofea.

REKLAMA

Puchar świata w tańcach standardowych zdobyty przez Wojciecha Kuźmę i Darię Nowak tylko zaostrzył apetyt na kolejne osiągnięcia. 22 września w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Świata w 10-ciu Tańcach. Tam wspomniana para taneczna wytańczyła 3 miejsce, tym samym zdobywając II wicemistrzostwo świata. W tańcach standardowych w turnieju WDC AL do lat 16 Wojtek i Daria wywalczyli 2 miejsce, a w łacinie 3 miejsce. W turnieju towarzyszącym w tańcach latynoamerykańskich w kat. wiekowej do lat 19, na 3 miejscu uplasowała się para Kacper Pawłowski i Magdalena Dederko. Ich starsi koledzy Kamil Pieczyrak i Sandra Polewska w kategorii do lat 21 w tańcach standardowych zajęli 4 miejsce.

Pod koniec września w Radzionkowie odbyły się Mistrzostwa i Puchar Okręgu Śląskiego. Weekend 29 i 30 był dla tancerzy również bogaty w trofea. W kat. 12-13 klasie D zwyciężyło rodzeństwo Filip i Zuzanna Jakubczyk, a w kat. 14-15 D zwycięzcami pucharu zostali Witold Suszek wraz z siostrą Natalią. W tańcach standardowych w kategorii 14-15-latków Wojtek Kuźma i Daria Nowak zostali mistrzami śląska w obydwu stylach tanecznych. Franciszek Stadler i Nikola Radziwoniuk w tańcach latynoamerykańskich i standardowych stanęli na podium na 3 miejscu. Takie samo miejsce w tańcach standardowych w kat. 16-18 lat przypadło Wiktorowi Grzywaczewskiemu i Julii Kazimierczak, natomiast w kategorii starszej miejsce wyżej zajęli Sandra i Kamil. W stylu latynoamerykańskim w kategorii młodzieży również powiodło się nie najgorzej. Całe podium zapełnili wychowankowie UKS „Sukces”. Rodzeństwo Dmytro i Kateryna Kalynowycz zdobyli II wicemistrzostwo, wicemistrzami zostali Karol Pieczyrak i Zuzanna Nowak, a na najwyższym miejscu podium stanęli Kacper Pawłowski i Magdalena Dederko .

Podczas turnieju w Siemianowicach Śląskich, które odbył się 6 października, młodsze pary taneczne również spisały się na medal. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli Szymon Koliński i Emilia Guja, Miłosz Tomiński i Maja Nocoń, Jakub Tazbir i Julia Miśtal. Udany debiut zaliczyli Piotr Soboń i Natalia Sikora, którzy wytańczyli 2 miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Jarosław Gałecki

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki