REKLAMA

Jak pewnie każdy wie, stara cegła oraz drewno to dwa naturalne materiały, które dodają wnętrzom przytulności i klimatu. Starą cegłę uzyskujemy poprzez odkucie tynku i oczyszczenie ceglanej ściany (jeśli mieszkamy w starej kamienicy), poprzez wymurowanie ściany z cegły w nowo budowanym domu lub najprościej poprzez doklejenie do ściany płytek. Przy ostatniej opcji należy pamiętać, aby zakupić płytki narożnikowe, wtedy ściana będzie wyglądała tak, jakby była wymurowana.

Drewno mogą stanowić deski (np. do podbitek) mocowane na stelażu w formie desek. Może to być płyta meblowa z frezami/nacięciami w sposób imitujący deski. Zamiast desek drewnianych, pięknie wygląda płyta meblowa fornirowana drewnem z widocznym usłojeniem drewna. Należy stosując taką aranżację wnętrz zwrócić uwagę, aby fornir był naturalny, a nie modyfikowany. Ponieważ fornir naturalny ma nieregularne i jedyne w swoim rodzaju usłojenia drewna.

Nowoczesne zastosowanie drewna i cegły w aranżacji wnętrz.

Nowoczesne zastosowanie drewna to fornirowana ściana. Obecnie wszelkie niesymetryczne podziały są mile widziane. Cegła wygląda nowocześnie i lekko jeśli pomalowana jest na biało. Miłośnicy cegły czerwonej, naturalnej powinni pamiętać, że biała spoina (a nie szara) doda jej eleganckiego charakteru. Bardzo dobrze sprawdzają się kontrastowe połączenia. Na przykład czerwona cegła i białe meble w wysokim połysku to bardzo ciekawa aranżacja wnętrz. Jak również bielone deski drewniane i betonowe ściany czy podłoga. Spokojnie można tak zestawić materiały i efekt zawsze będzie zadowalający. Zastosowanie w domu cegły, desek drewnianych, a do tego materiałów w połysku, luster czy betonu doda mu klimatu i na pewno charakteru.

Stare, a nowe drewno we wnętrzu domu.

Oba są ciekawe i lubimy je stosować w projektach. Nowoczesne drewno czyli fornir pasuje do bardzo eleganckich wnętrz przełamywanych czernią czy bielą i nowoczesnymi meblami czy dodatkami. Stare drewno czyli forma desek pasuje do wnętrz stylizowanych, eklektycznych, gdzie wyżej wymienione materiały zestawiane są ze starymi meblami, sztukateriami, różnorodnymi mocnymi fakturami.

Nasze inspiracje to zrealizowane projekty, które są nowoczesne, ale przełamane surowymi materiałami w postaci cegły czy starego drewna. Naturalne piękno tych materiałów to dekoracja domu. Wystarczy je podkreślić. Dodatkowym plusem ich użycia jest ich ponadczasowość – nie powinny się nigdy znudzić.

Jakie meble do ciemnej podłogi i jakie meble do jasnej podłogi?

Kolor podłogi musi pasować do mebli. Zawsze do jasnej podłogi najlepiej pasują jasne meble i wtedy uzyskujemy lekkie i nowoczesne wnętrze.Taki kolor podłogi (jasny np dąb bielony) pasuje do szarych ścian. Ja nazywam je ciepłymi szarościami lub chłodnymi beżami. Bardzo popularne ostatnio kolory ścian świetnie komponują się z jasnymi podłogami. Do ciemnej podłogi pasują jasne, wręcz białe meble. Wszystko powinno być jaśniutkie.

Uzyskujemy przytulne (dzięki mocnej podłodze) wnętrze, ale odbierane jako jasne i nowoczesne. Do ciemnej podłogi możemy zastosować ciemne meble. Ale wtedy ściany też powinny być ciemne. Czyli idziemy w lekko klubowy klimat. Dobrze wtedy dać kilka jasnych akcentów, które wyglądają na ciemnym tle szlachetnie. Kolor podłogi w salonie jest zawsze problemowy dla ludzi stojących na początku remontu. Aby na to pytanie odpowiedzieć najlepiej poszukać zdjęć wnętrz, które nam się podobają, nie patrząc na podłogę – tylko na całe wnętrze. Wtedy dowiemy się czy odpowiadające nam wnętrza są na bazie jasnej czy ciemnej podłogi. Można również przejrzeć portfolio gotowych realizacji – Tissu aranżacja wnętrz Warszawa i zaczerpnąć inspiracji do własnych projektów, jak również powierzyć wykonanie projektu zawodowym projektantom.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki