Sprawdziliśmy na jakim etapie znajduje się przebudowa ul. Podwale

Przebudowa ulicy Podwale to projekt, który zakłada przede wszystkim zwężenie ulic, likwidację zatok autobusowych, zamontowanie specjalnego oświetlenia oraz szykan i progów zwalniających.

REKLAMA

Ulicę Podwale zamknięto 22 sierpnia, a jej remont ma zakończyć się 22 grudnia br. W związku z zamknięciem odcinka od skrzyżowania z ul. Św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. 3 Maja, PKM Jaworzno przygotowało specjalne przystanki zastępcze, które mają ułatwić dostęp do transportu publicznego.

Maszyny budowlane, ciężki sprzęt, a także kurz i hałas to nowa codzienność mieszkańców remontowanego Podwala. Już w pierwszych dniach po rozpoczęciu robót na całej długości zamkniętego odcinka zerwano starą nawierzchnię asfaltową.

Obecnie największą część prac wykonano w okolicach I LO. Naprzeciwko gmachu szkoły pojawiły się już nowe miejsca parkingowe wykonane z kostki brukowej, na których, jak zakładał projekt, samochody będą parkować prostopadle. W tamtym rejonie zaczęto również układać nowe chodniki.

Choć dojazd do posesji mieszkających tam osób stanowi nie lada wyzwanie, prace z każdym dniem posuwają się do przodu i mamy nadzieję, zakończą się zgodnie z wyznaczonym terminem.

NU

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki