Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich stróżów prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z ubiegłego tygodnia. 

REKLAMA

01.10.2018 r.

48-letnia mieszkanka Jaworzna powiadomiła dyżurnego policji, że została okradziona przez kieszonkowca. Złodziej w jednym ze sklepów w centrum miasta wykorzystał chwilę nieuwagi kobiety i z torebki skradł jej portfel. Łupem sprawcy padły dokumenty i pieniądze. Straty zostały oszacowane na 600 złotych.

01.10.2018 r.

Po południu do komendy policji w Jaworznie zgłosiła się 53-letnia jaworznianka i poinformowała o tym, że jej członkowie rodziny, którzy zamieszkują w Krakowie, grożą jej pozbawieniem życia. Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzi krakowska policja.

02.10.2018 r.

W godzinach popołudniowych patrol Pogotowia 997 w trakcie interwencji domowej w dzielnicy Łubowiec, zatrzymał 42-latka, który w mieszkaniu byłej żony zniszczył drzwi i wybił szyby w oknach. Ponadto, mężczyzna groził kobiecie, że ją zabije. Sprawca trafił do aresztu.

02.10.2018 r.

Policjanci kryminalni w wyniku pracy operacyjnej odzyskali skradzioną na terenie Belgii kosiarkę marki Husqvarna. Urządzenie znajdowało się na jednej z posesji na terenie Jaworzna. Obecnie śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności tej kradzieży.

04.10.2018 r.

W godzinach rannych policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Jaworzna, który w niedzielę (30.09) w centrum miasta wraz z innymi osobami napadli na dwóch mężczyzn w wieku 28 i 31 lat. Kryminalni ustalili, że 19-latek wówczas uderzył drewniana pałką 31-letniego mężczyznę, powodując obrażenia ciała. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

05.10.2018 r.

Policjanci ruchu drogowego na ulicy Grunwaldzkiej zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej 64-letniego rowerzystę. W czasie rozmowy z mężczyzna, policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wskazało kierowcy jednośladu ponad 1 promil. Sprawca został ukarany 500 zł mandatem.

06.10.2018 r.

Wieczorem na terenie boiska szkolnego przy ulicy Matejki doszło do kradzieży torby sportowej. Nieznany sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi 15-letniego chłopaka i skradł mu torbę, wewnątrz której znajdował się telefon marki Huawei p9. Wartość strat w tym przypadku została określona na 500 złotych.

07.10.2018 r.

W godzinach wieczornych na ulicy Abstorskich patrol drogówki zatrzymał pijanego sprawcę kolizji drogowej. 35-letni jaworznianin kierując oplem doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się kierowcą renaulta. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został poddany badaniu trzeźwości, gdzie uzyskano wynik 3,2 promila alkoholu w organizmie. 35-latek odpowie teraz przed sądem.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ