Pamiętasz o “ziomówkach”? Sprawdziliśmy, kiedy należy wymienić opony.

Lato już dawno za nami a jesień zdążyła nas już kilkukrotnie przywitać szronem na szybach. I jak co roku o tej porze pojawia się pytanie – już teraz wymienić opony na zimowe, czy jeszcze zaczekać? Przecież w południe jest niemal 20 stopni!

REKLAMA

Faktycznie – stosowanie opon sezonowych z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Wzorem naszych zachodnich, północnych i południowych sąsiadów przyzwyczajamy się do tej rozsądnej zasady. 

O to, czy pierwsza połowa października jest dobrym momentem na zmianę opon, zapytaliśmy eksperta motoryzacyjnego oraz pilota rajdowego – Damiana Sytego.

Wielu kierowców faktycznie decyduje się na opony sezonowe. Problemem jednak jest ich stan techniczny. Często zapominamy o tym, że właściwości jezdne kilkuletniej opony mogą być równe zeru, a głębokość bieżnika może zejść poniżej granicy bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że to od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo i nie warto na tym oszczędzać.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Pytanie było:
    “O to, czy pierwsza połowa października jest dobrym momentem na zmianę opon, zapytaliśmy eksperta motoryzacyjnego oraz pilota rajdowego – Damiana Sytego.”
    A odpowiedź:
    “Wielu kierowców faktycznie decyduje się na opony sezonowe. Problemem jednak jest ich stan techniczny. Często zapominamy o tym, że właściwości jezdne kilkuletniej opony mogą być równe zeru, a głębokość bieżnika może zejść poniżej granicy bezpieczeństwa”.
    To tak samo jak u naszych polityków.