Każdy w swoich latach szkolnych z pewnością miał ulubionego nauczyciela, którego pomimo upływu lat wciąż ciepło wspomina. Jakie są wasze wspomnienia o nauczycielach z lat szkolnych?

Przyślijcie je do nas na adres portal@jaw.pl, najciekawsze opublikujemy.

REKLAMA

Lata szkolne to nieodłączny element naszego życia, który większość osób wspomina z wielkim sentymentem. Jednak wspomnienie szkolnych lat to nie tylko dawni koledzy i koleżanki, akademie, konkursy i wycieczki szkolne. To przede wszystkim nauczyciele, którzy niestrudzenie przekazywali nam wiedzę.

Dzień Nauczyciela to wspaniały moment na wspominki o nich i wygrzebanie najzabawniejszych, a także najsmutniejszych historii z nauczycielami w roli głównej.

Masz wspomnienie o nauczycielu, którym chcesz się podzielić? – zostaw komentarz pod postem na Facebooku.

Kilka faktów:

Dzień Nauczyciela to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela, święto obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Zmianę wprowadzono po to, aby w tym dniu mogli świętować wszyscy pracownicy oświaty.

To święto, z którego co roku niezmiernie cieszą się uczniowie. To nie tylko świetna okazja, by podziękować nauczycielom za ich ciężką pracę, ale również dzień, który jest wolny od zajęć lekcyjnych. W tym dniu zamiast lekcji najczęściej odbywają się uroczyste apele i przedstawienia, a pedagodzy, w podzięce za swoją pracę, zostają obdarowani skromnymi upominkami.

Dzień Nauczyciela obchodzi większość państw na świecie. W jednych ma on charakter oficjalny, w innych zwyczajowy. W Czechach i Słowacji Dzień Nauczyciela obchodzony jest 28 marca (w dniu urodzin Jana Amosa Komenskiego), w Hiszpanii27 listopada, w Korei Południowej15 maja (w dniu urodzin króla Sejong’a Wielkiego), a w Tajwanie 28 września (w dniu urodzin Konfucjusza).

NU

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki