REKLAMA

Chcąc pozbyć się pasożyta ziołami i roślinami, to tak, jakby próbować odstraszyć złodzieja tabliczką z napisem UWAGA ZŁY PIES – prawdopodobnie na chwilę pomoże, jednak w obydwu przypadkach problem się pojawi ze zdwojoną siłą. W przypadku pluskiew i domowych sposobów walki z nimi możemy spotkać się z opiniami, że jedynym sensownym sposobem jest wyprowadzka do innego mieszkania.

 

Chcemy jednak przedstawić Państwu fakty, że po pierwsze są inne sposoby, by wygrać tę nierówną walkę, bez konieczności zmiany lokalu i po drugie, że przeprowadzka może nie pomóc, ponieważ spotkamy swoich lokatorów w nowym miejscu, po bardzo krótkim czasie.

Wyrzuć wszystko i kup nowe

To wciąż powielany mit, który pochodzi od tego, że pluskwy domowe składają jaja m.in. w takim wyposażeniu jak materace, odzież itp. Niestety, mogą one rozmnażać się również w ciemnych, ciepłych i trudno dostępnych miejscach – do których należą listwy podłogowe. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że jest to ulubione miejsce bytowania pluskiew domowych.

Dowiedz się więcej: https://www.stander.pl/uslugi/zwalczanie-pluskwy/

Problemem może nie być nasze mieszkanie, gdyż pluskwy mogły przedostać się do niego przez kanały wentylacyjne od sąsiada. W takich sytuacjach nawet kompleksowy remont, zrywanie tynków i wymiana podłóg na nowe nie pomogą, ponieważ lokatorzy powrócą zaraz po udostępnieniu im możliwości schowania się przed promieniami słonecznymi i mieszkańcami.

Wypierz wszystko, wymroź, wyparz i umyj

Pluskwy i ich jaja można zabić z pomocą minusowych i dodatnich temperatur, więc wymrażanie (w -20 stopniach celsjusza) i wyparzanie (w +45 stopniach celsjusza) powinno okazać się pomocne. Usunięcie wszystkich osobników z listew podłogowych i mebli będzie konieczne, jednak w dalszym ciągu ciężko namierzyć tak niewielkiego przeciwnika i nie każdy element wyposażenia można potraktować zarówno z pomocą niskich, jak i wysokich temperatur, łącząc swoje działania m.in. z wilgocią. Sprzęt elektroniczny prawdopodobnie ulegnie wtedy uszkodzeniu, a pozbycie się 60-calowego telewizora najwyższej klasy w ten sposób, może być bolesną stratą dla większości z nas.

Czego brakuje?

Niestety, pluskwy bez odpowiedniego środka chemicznego, który zostanie rozpylony w mieszkaniu, raczej tak szybko nie odpuszczą – zwłaszcza, że pluskwy zazwyczaj podczas swojego rozwoju, migrują do innych mieszkań, co jest częstym powodem powracania problemu. Dobór odpowiedniego preparatu powinien zostać w rękach osoby zajmującej się zleceniem, ponieważ to ona jest odpowiedzialna za swoją pracę i jej efekty. Domownicy jednak powinni przez kilka dni nie użytkować lokalu, więc jest to świetny czas na ewentualny wyjazd poza miasto.

Zamawiając usługę firmy DDD, warto ustalić z sąsiadami konieczność przeprowadzenia dezynfekcji w ich lokalach. W przypadku kolejnego powrotu pluskwy domowej koniecznością będzie kontakt z administracją budynku, która powinna znaleźć źródło problemu – co niestety czasem jest trudniejsze, niż może się wydawać, ponieważ mogą być to osoby, które z niewiadomych przyczyn nie chcą skorzystać z pomocy lub nie wiadomo, gdzie szukać właściciela.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki