REKLAMA

W 6 kolejce Wadowickiej Ligi okręgowej Victoria 1918 Jaworzno podejmowała na własnym boisku Kalwarianke Kalwaria Zebrzydowska. Mecz kończący obchody 100-lecia klubu zakończył się zwycięstwem biało-zielonych.

W piątek zawodnicy ,,Vici” mierzyli się z 13 – krotnym Mistrzem Polski, a już w sobotę powróciła szara ligowa rzeczywistość. Przed spotkaniem faworytem wydawała się Victoria, wszak przeciwnik we wcześniejszych pięciu spotkaniach wygrał zaledwie jedno, ponosząc porażkę w pozostałych czterech meczach. Podopieczni trenera Kijewskiego szybko wyszli na prowadzenie po golu Michała Goryczki w 11 minucie. Nie upłynęły cztery minuty, a już mieliśmy wyrównanie po wykorzystanym karnym przez gości. Jeszcze przed przerwą wynik uległ zmianie, gdy w polu karnym Kalwarianki faulowany przez bramkarza był Majka. Z jedenastego metra pewnie uderzył Suwaj, zdobywając gola do szatni. Zaraz po zmianie stron na 3:1 podwyższył Majka, pakując piłkę do siatki z bliskiej odległości. Victoria stwarzała wiele groźnych sytuacji, jednak brakowało skutecznego wykończenia. Dogodną sytuację zmarnował Majka, który zamiast podawać do stojącego przed pustą bramką Gajdy, oddał strzał zakończony skuteczną interwencją bramkarza. Chwilę później słupek obił Goryczka. W 77 minucie goście strzelili jeszcze bramkę kontaktową, jednak w tym dniu tylko na tyle było ich stać. Wynik meczu nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w Jaworznie.

Mateusz Smoliło

Victoria 1918 Jaworzno – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 3:2
11’ Goryczka, 43’ Suwaj, 49’ Majka – 15’ Ryszawy, 77’ Boczarski
Victoria 1918 Jaworzno: Jończyk, Żuraw(46’ Wesecki), Goryczka, Lipiec, Majka, Bujakiewicz, Suwaj, Sierczyński, Gembala, Gajda(85’ Winiarski), Maziarz(88’ Żurawik)
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska: Sanchez Islas, Bogacz, Dybek, Ryszawy, Oleksy, Hobrzyk, Kryjak(65’ Brania), Pająk, Kołodziej(60’ Daniel), Boczarski, Bargieł

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki