Ruszają kontrole posesji

W związku z nadchodzącą jesienią oraz wiążącym się z tym rozpoczęciem sezonu grzewczego Straż Miejska w Jaworznie rozpoczyna kontrole posesji pod względem spalania.

REKLAMA

Kontrole mają na celu ograniczenie niskiej emisji spalin w naszym mieście. (Przypominamy, że niska emisja spalin to emisja komunikacyjna, emisja pyłów i szkodliwych gazów pochodząca z lokalnych kotłowni węglowych i domowych pieców grzewczych, w których spalanie węgla odbywa się w nieefektywny sposób, najczęściej węglem tanim, a więc o złej charakterystyce i niskich parametrach grzewczych.) Podczas kontroli sprawdzane będą paleniska kotłów i pieców grzewczych, a także paliwo, którego mieszkańcy używają do ogrzewania posesji. Kontrolowana będzie również czystość na posesji, sposób pozbywania się nieczystości płynnych oraz inne obowiązki właściciela posesji wynikające z przepisów prawa.

W uzasadnionych przypadkach, gdy podczas kontroli zostanie ujawnione spalanie odpadów, strażnicy będą mogli pobrać próbkę popiołu, która zostanie przekazana do Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego.

Dodatkowo będzie również sprawdzana wilgotność biomasy stałej przeznaczonej przez mieszkańców do ogrzewania domów. Podczas kontroli funkcjonariusze będą także prowadzić akcję informacyjną dotyczącą wprowadzonej w tamtym roku „uchwały antysmogowej”

NU

źródło: UM Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

4 KOMENTARZE

  1. Super. A na jakiej podstawie prawnej ci strażnicy mają wchodzić do kogoś do domu i kontrolować piec?
    Bo żeby komuś włazić do domu to chyba trzeba mieć nakaz wydany na podstawie popełnienia jakiegoś przestępstwa.
    A tak co najwyżej jak ich ktoś dobrowolnie wpuści to sobie mogą wejść. 🙂

  2. “W Polsce funkcjonariusze maja prawo wejsc do domu w sytuacjach gdy wymagane jest natychmiastowe dzialanie. A to taka sytuacja.”
    Bardzo ciekawa interpretacja. Życzę powodzenia tym funkcjonariuszom w kontrolach. 🙂
    O ile ich ktoś wpuści.