REKLAMA

Rozwiązania podpowiada Przedstawiciel Handlowy bełchatowskiej firmy zajmującej się produkcją wysokojakościowych rozwiązań dla okien.

Właściciele domów i mieszkań coraz częściej rezygnują z przesłaniania/zasłaniania okien tradycyjnymi firankami i zazdroskami. Niestety za przestronność i lekkość wystroju, jaką niesie za sobą brak firan i zasłon nierzadko przychodzi im zapłacić brakiem prywatności. W naszej kulturze „puste okna” przyciągają wzrok przechodniów i rozpalają wyobraźnię co bardzie wścibskich sąsiadów. W końcu Bełchatów to nie bornholmskie Svaneke, a okna powinny zasłaniać przynajmniej rolety lub plisy (https://sunplis.pl/pl/content/23-rolety-i-plisy-belchatow).

Rolety vs. plisy
– pytamy eksperta o rekomendację

Jeszcze kilka lat temu rolety biły rekordy popularności. W naszym sklepie w Bełchatowie sprzedawaliśmy ich całe mnóstwo, w różnych kolorach, a nawet wzorach. Z czasem, kiedy coraz większa liczba klientów całkowicie zrezygnowała z firan i zasłon rolety okazały się niezbyt funkcjonalne. Problem stanowiło bowiem takie przysłonięcie okna, żeby zapewnienie użytkownikom pomieszczenia prywatności nie było jednoznaczne z całkowitym odcięciem pomieszczenia od źródła światła słonecznego. Rozwiązaniem tego problemu okazały się plisy.

Rolety
Spora część użytkowników uważa rolety za przeżytek, ale statystyki sprzedaży zdają się temu przeczyć. Rolety wciąż są bardzo popularne i chętnie wybierane, zarówno do obiektów mieszkalnych, jak i pomieszczeń biurowych. Zapewniają doskonałą ochronę przed słońcem, jednocześnie bardzo dobrze prezentując się w oknie. Rolety stanowią dogodną formę ochrony przed słońcem lub zbyt natarczywym światłem ulicznym w przypadku okien, które na co dzień są przesłonięte firankami. Ich dodatkową zaletą jest fakt, iż skutecznie chronią przed spojrzeniami z góry, co szczególnie doceniają właściciele mieszkań zlokalizowanych na niższych kondygnacjach.

Plisy

Plisy to – póki co – bezkonkurencyjna alternatywa dla rolet i tradycyjnych żaluzji okiennych. Ich ogromną zaletą jest możliwość zasłonięcia/przesłonięcia dowolnego fragmentu otworu okiennego – plisy można zaciągnąć od dołu, od góry, a także jak zazdroskę na dowolnej wysokości. Ta mobilność oraz lekka konstrukcja – plisy nie mają kaset ani sztywnych prowadnic – sprawia, że doskonale sprawdzają się w oknach bez firan, podczas gdy możliwość przesłonięcia wyłącznie dolnej części okna czyni je dogodnym rozwiązaniem dla okien parterowych.

Wprowadzając do swojej oferty handlowej plisy wiedzieliśmy, że to rozwiązanie, które przebojem podbije rynek. Nie pomyliliśmy się. Nie oznacza to jednak, że produkowane przez nas w Bełchatowie plisy są lepsze od rolet, bynajmniej. Oba systemy wykonujemy przy użyciu najwyższej jakości materiałów, dbając o wysoką jakość wykonania. Różnica tkwi w ich przeznaczeniu. W oknach, w których doskonale sprawdzają się klasyczne rolety nie koniecznie będą pasowały plisy, i odwrotnie. Dlatego przed wyborem systemu okiennego zawsze warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Na uwadze należy mieć nie tylko aspekt wizualny i estetyczny, ale również funkcjonalny.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki