Inauguracyjne spotkanie w Bielsku

Pierwsza liga siatkówki mężczyzn ruszyła z kopyta. Inauguracyjne spotkanie siatkarze MCKiS-u Jaworzno rozegrali na wyjeździe z BBTS Bielsko – Biała.

REKLAMA

Jaworzniccy siatkarze wrócili do pierwszej ligi po kilkuletniej przerwie. Przez cały okres przygotowawczy do sezonu 2018/19 drużyna z Jaworzna pod okiem trenerów Mariusza Łozińskiego oraz Mariusza Syguły poddała się intensywnym treningom oraz rozegrała szereg meczów kontrolnych. Do pierwszego spotkania pierwszej ligi z Bielskiem drużyna stanęła w nowym składzie.

Spotkanie  zapowiadało się ciekawie. Wiadomo było od samego początku, że pierwszy mecz sezonu 2018/19 do łatwych nie będzie należał. Smaczku dodało to, że jaworznianie pierwszy set wygrali ze sporą – dziesięciopunktową przewagą. Jak miało się okazać, był to jedyny set,  który drużyna z Jaworzna wygrała. Kolejne części spotkania należały do gospodarzy, którzy pilnie strzegli pola gry. W drugim secie uzyskali bliźniaczy wynik, a kolejne wygrywali również pewnie, ostatecznie pokonując jaworznian 3:1.

Już w najbliższą sobotę siatkarze rozegrają mecz w ramach drugiej kolejki pierwszej ligi. W hali na Osiedlu Stałym jaworznianie gościć będą drużynę AZS-u Częstochowa.

JG

BBTS Bielsko Biała – MCKiS Jaworzno 3:1 (15:25, 25:15, 25:16, 25:20)

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki