Dzień Działkowca w SOD Warpie

Jak mawiają działkowcy z Warpia ich ogródki to „kawałek szczęścia na miejscu”. Nic więc dziwnego, że świętowanie Dnia Działkowca świetnie im się udało. W sobotę 29 września doborowe grono działkowców z Warpia spotkało się by wspólnie poświętować.

REKLAMA

Ogródki Działkowe Warpie pod względem powierzchni to największe ogródki w Jaworznie. Zajmują ponad 19 ha, na których rozmieszczono 516 działek. Ten rok działkowcy uznają za udany. I nie idzie jedynie o wielkie zbiory, to też rok udanych inwestycji i ambitnych planów.

Jak twierdzą zgodnie wszyscy działkowcy nic tak nie uszczęśliwia, jak praca na działce, choć ponoć ostatnio dominują działkowcy grillujący a nie uprawiający. Tak więc ilu działkowców tyle pomysłów na działkę.

Z pewnością prezesem SOD Warpie nie zostaje się bez powodów. Ogródek pana prezesa musi być przykładny i oryginalny. Z ciekawością więc o ów ogródek pana prezesa żeśmy zapytali.

Działkowcy z Warpia twierdzą, że człowiek „jakby urwany z działki” musi być zadowolony. Dodajmy, że na działkach na Warpiu wyhodowano w tym roku ogromne dynie, coś ok. 40 cm średnicy. Hodują też tam gołębie i 10 wolnych kurek, które chodzą po działce, gdzie chcą. Działki na Warpiu to więc 516 przykładów jak dobrze urządzić działkę i być z tego uradowanym.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki