REKLAMA

 

W minionym tygodniu podopieczni trenera Wojciecha Tomasiewicza zapisali na swoje konto komplet 6 punktów, które pozwoliły im awansować na trzecie miejsce w tabeli chrzanowskiej „A” klasie.

W środę 12 września „ciężkowicki walec” po celnym trafieniu Seweryna Podralskiego z rzutu wolnego pokonał w Alwerni miejscowy MKS 1-0.

Z kolei w minioną sobotę 15 września w ramach XX Memoriału Jana Ciołczyka doszło do konfrontacji z zajmującym trzecie miejsce w tabeli teamem „Zagórzanki” Zagórze. Przed rozpoczęciem spotkania okolicznościowe puchary dla zawodników obydwu drużyn wręczył poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski. W pierwszej połowie mimo optycznej przewagi „Ciężkowianki” więcej sytuacji bramkowych miał zespół przyjezdny. Jednak stare przysłowie piłkarskie, które mówi o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, potwierdziło się kolejny raz. W 43 minucie golkiper przyjezdnych co prawda obronił strzał Molendy, ale był bezradny wobec dobitki Fijołka. Druga połowa to totalna dominacja „Ciężkowianki”, jednak jej zawodnicy albo pudłowali na potęgę, albo na posterunku był bramkarz przyjezdnych. Tym samym rezultat nie uległ zmianie, a ciężkowicki zespół awansował na trzecie miejsce w tabeli. Nadal nie wiadomo czy dojdzie do sobotniego meczu z MKS Libiąż. Przed meczem seniorów juniorzy „Ciężkowianki” pokonali 6-0 LKS Poręba Wielka 6-0. Udział w rozgrywkach ligowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Jaworzno, Samorządu Województwa Śląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach realizacji programu „Klub” 2018.

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno- KS „Zagórzanka” Zagórze 1-0 (1-0)

1-0 Fijołek 43’

Ciężkowianka”: Kotyza – Kowalski, Prażmowski, Bulga ,- Fijołek (46’D.Radomski), Pieczka (65’Chrząścik), Woźniak (80’ Jochymek)Rzeszutko- Molenda (70’ M. Radomski), Biel(75’ K.Warzecha). Trener Wojciech Tomasiewicz

LKS “Ciężkowianka” Jaworzno (red JG)

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki