Od 3 sierpnia w godzinach 6:00 – 22:00 prowadzone są na drogach ekspresowych i autostradach działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „TIR”. W ramach tej akcji policjanci ruchu drogowego w całym kraju, zwracają uwagę na niewłaściwe zachowania kierowców wykonujących transport drogowy. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i wyeliminowanie kierujących, których zachowanie stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego 

REKLAMA

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w tak specyficznym okresie jak wakacje, policjanci zorganizowali działania pod nazwą „TIR”. Biorąc pod uwagę płynność ruchu na autostradzie i drogach ekspresowych w sezonie urlopowym oraz uciążliwe warunki atmosferyczne, uzasadnione jest przeprowadzenie tego typu działań.

Mundurowi skupią swoją uwagę na przekraczaniu dozwolonej prędkości, niewłaściwie wykonywane manewry oraz niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych. Sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, warunki wykonywania przewozów, a także posiadanie stosownych licencji i zezwoleń. W działaniach wykorzystywane będą m.in. radiowozy wyposażone w urządzenia rejestrujące niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Główną zasadą będzie również „zero” tolerancji policjantów dla sprawców wykroczeń i przestępstw drogowych.

info: jaworzno.slaska.policja.gov.pl

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki