REKLAMA

Niewielkie zakamarki oraz niewykorzystane przestrzenie stanowią często problematyczną kwestię w niejednym domu lub mieszkaniu. Zazwyczaj miejsca te są nieużytkowane przez długie lata z powodu braku pomysłów na ich wypełnienie. Jednym z najlepszych rozwiązań może okazać się tutaj montaż szafy wnękowej. Dzięki takiemu kompromisowi możemy połączyć zarówno funkcjonalność, jak i estetykę w jedno. Wykorzystanie wnęki poprzez ustawienie w niej szafy może okazać się również strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o aranżację całego pomieszczenia. Z naszego artykułu “Szafy wnękowe – poznaj inspirujące pomysły” – dowiesz się o wielu zaletach tego rozwiązania.

Nowoczesne szafy wnękowe

Współczesne modele szaf charakteryzują się niezwykłym wzornictwem oraz ogromną funkcjonalnością. Obecnie klient może wybierać spośród setek modeli w różnych wymiarach, kolorach i wzorach. Tak szeroki wachlarz produktów sprawia, że łatwo jest znaleźć coś odpowiedniego i dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Nowoczesne szafy wnękowe posiadają szeroki wachlarz przydatnych dodatków takich jak wewnętrzne oświetlenie, dodatkowe schowki na drobiazgi, a także dekoracyjne błyszczące elementy.

Drzwi do szaf wnękowych

Drzwi przesuwne to najczęściej spotykane rozwiązanie jeśli chodzi o szafy wnękowe. Z oczywistych względów jest to najlepszy wybór, gdyż tego rodzaju drzwi pozwalają na sporą oszczędność miejsca, a także dużą wygodę użytkowania. Nie lada zaletę stanowi tu również duży wybór dekoracyjnych modeli. W szafach wnękowych stosuje się także tradycyjnie otwierane drzwi, a nawet drzwi łamane i harmonijkowe – wszystko zależy od indywidualnego gustu właściciela. Niezależnie od rodzaju, dobrze dopasowane drzwi do szaf wnękowych będą służyć przez długie lata i cieszyć swoją elegancją.

Użyteczne szafy wnękowe

Użyteczne szafy wnękowe mogą służyć jako przestrzeń do przechowywania różnej wielkości przedmiotów (np. deski do prasowania lub maszyny do szycia). Pojemność takiego rodzaju szafy jest o wiele większa niż jej tradycyjnej odmiany. Ogromną zaletą jest tu także wysoka estetyka i specjalna zabudowa mniej rzucająca się w oczy.

Szafy wnękowe to z pewnością praktyczny dodatek jeśli chodzi o wyposażenie sypialni lub korytarza. Poza funkcją przechowywania mogą stanowić również niezwykły element dekoracyjny wnętrza. W zależności od charakteru danego pomieszczenia dobrze jest dobrać taki model szafy wnękowej, który idealnie wkomponuje się w całość ściany i będzie cieszył swoją estetyką przez długie lata.

Inspiracje dostarczył marketmeblowy.pl

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki