Satori Jaworzno kuźnią mistrzów

Trenerzy Szymon Władyka, Bartosz Machna oraz Łukasz Proksa na co dzień szkoleniowcy i zawodnicy Klubu Sportów Walki Satori Jaworzno zajmującym się szkoleniem w samoobronie i walce sportowej zdobywają kolejne stopnie mistrzowskie Dan w Judo

REKLAMA

Jaworznianie będący wielokrotnymi medalistami Mistrzostw i Pucharu Polski w Judo ostatni rok przeznaczyli na przygotowania i przystąpienie do egzaminów na wyższe stopnie wtajemniczenia Dan w Judo, które odbyły się w klubie TS Wisła Kraków i składały z dwóch części. 

Pierwsza to prezentacja układu Nage-No-Kata czyli technik rzutów podzielonych na
pięć grup w tym: ręczne, biodrowe, nożne, z upadkiem na plecy oraz z upadkiem na bok. Druga część egzaminu to prezentacja Kaeshi (kombinacji) i Renroku (kontrataków) z wszystkich technik ze stopni uczniowskich 7-1Kyu, w tym technik dźwigni, duszeń i trzymań w parterze. Zarówno poziom zaprezentowanych technik, jak i postawa na macie jaworznickich trenerów została bardzo wysoko oceniona przez komisje i egzaminy zakończyły wynikiem pozytywnym. Szymon Władyka zdobył stopień Shodan (1Dan) natomiast Bartosz Machna i Łukasz Proksa stopnie Nidan (2Dan). Jaworznianie otrzymali certyfikaty Polskiego Związku Judo potwierdzające uzyskane stopnie wtajemniczenia, które honorowane są przez organizacje sportowe na całym świecie.

Sukcesy trenerów Szymona Władyki, Bartosza Machny oraz Łukasza Proksy z
pewnością będą zachętą i motywacją dla młodych ludzi do treningów, podczas których mogą w koleżeńskie atmosferze podnosić swoją sprawność fizyczną oraz umiejętności w
samoobronie i walce sportowej.

Jak zgodnie twierdzą szkoleniowcy: „Chcąc wymagać od innych, należy przede wszystkim wymagać od siebie. Podnoszenie umiejętności oraz kompetencji musi odbywać się zarówno na poziomie zawodniczym, jak i trenerskim. Jest to jedyny sposób, aby szkolenie w klubie sportowym było efektywne a jego uczestnicy stale się rozwijali. Nie ma innej drogi, aby osiągać wyznaczone cele i móc rywalizować z najlepszym”.

Obecnie trenerzy oraz zawodnicy jaworznickiego klubu przygotowują się do wrześniowych startów w Pucharze Polski w Ju-jitsu i Judo, a także wyjazdu do Aten i rywalizacji w Pucharze Świata Juniorów Młodszych w Ju-jitsu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do otwarcia sezonu w Klubie Sportów Walki
„Satori” Jaworzno, które odbędzie się już 05 września w hali sportowej przy Szkole
Podstawowej Nr 6 w Jaworznie.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki