W firmie produkcyjnej w Jaworznie doszło w piątek do nieszczęśliwego wypadku. Na skutek awarii, hydrauliczna prasa zmiażdżyła trzy palce pracującej tam kobiecie.

REKLAMA

Po wypadku, na miejsce zawezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które miało przetransportować poszkodowaną do szpitala. Na miejscu stwierdzono, że ten transport nie jest konieczny. Na miejsce skierowano karetkę pogotowia, która przewiozła ją do jaworznickiego szpitala gdzie udzielana jest jej pomoc.

Właściciel firmy ANEKS, Piotr Wrona zapewnił nas, że firma będzie starać się wyjaśnić okoliczność tego wypadku, aby w przyszłości wyeliminować takie ryzyko.

– Dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić jego przyczyny i zapewnić poszkodowanej osobie wsparcie. – informował Piotr Wrona prezes zarządu firmy ANEKS.

Na miejscu wypadku czynności kontrolne przeprowadziła policja, prokurator oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

– Aktualnie trwają czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia. Czekamy na wyniki wstępnych oględzin – informuje prokurator.

Do tej pory nie wiadomo czy była to awaria maszyny czy błąd operatorki. Możliwe, że będzie konieczne powołanie biegłych, którzy wyjaśnią wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Fotografia autorstwa: Fotografia Ratownicza Bartłomiej Lesiak. Na zdjęciu helikopter przed startem.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki