“Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą!” nad Grajdołkiem

Wakacje w pełni, pogoda również dopisuje, a spragnieni ochłody mieszkańcy wypoczywają na brzegu wody

REKLAMA

Jednak wakacje są również okresem, w którym dochodzi do większej ilości utonięć. Aby zapobiec tego typu zdarzeniom, jaworzniccy policjanci wraz ze strażą pożarną promują bezpieczny wypoczynek nad wodą. 

Dzisiaj spotkanie zorganizowano tuż nad Stawem Grajdołek w Jeleniu. Dzieci miały okazję wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz pracy strażaków. Nauka poprzez zabawę – tak właśnie zorganizowano dzisiejszą akcję. Odważni śmiałkowie mogli założyć pełny mundur strażaka, który wymagany jest podczas akcji ratunkowych. Dzieci miały również szansę obejrzeć wozy strażackie, a także usiąść w ich wnętrzu.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, a także zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi.

Jak zgodnie podkreślają jaworzniccy organizatorzy – nie o wyniki w statystykach chodzi a o ludzkie życie. Stąd pomysł, aby do akcji zaangażować przedszkolaki i uczniów klas nauczania początkowego. Mówi się, że czego Jaś się nauczy, to Jan będzie umiał. Faktycznie – to nasze pociechy coraz częściej zwracają nam uwagę na nieprawidłowości w naszym zachowaniu.

Woda nie jest naturalnym środowiskiem człowieka. Choć wielu z nas doskonale się w niej czuje – nigdy nie przeceniajmy swoich umiejętności. Pamiętajmy też, że nie od ratownika, głębokości zbiornika i nurtu wody a od naszej wyobraźni zależy nasze bezpieczeństwo.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki