Jaworznicki Wodny Plac Zabaw groźny dla dzieci?

Od hucznego otwarcia jaworznickiego Wodnego Placu Zabaw mija dokładnie 7 dni

REKLAMA

Zgodnie z przewidywaniami miejsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców – zwłaszcza tych najmłodszych. 

Pogoda faktycznie zachęca do korzystania z wodnych atrakcji. Niestety – coraz częściej docierają do nas informacje, że Plac może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia użytkowników.  

O co chodzi?

W opinii rodziców niebezpiecznie śliska jest betonowa niecka okalająca stanowiska wodnych atrakcji. Faktycznie – już kilka minut spędzonych na Placu Wodnych potwierdza tę informację. Czy można zatem przypuszczać, że albo ktoś coś przeoczył, albo materiał użyty do wykonania niecki niekoniecznie spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa? Na to pytanie odpowiedział nam Maciej Zaremba, rzecznik jaworznickiego Urzędu Miejskiego:

– Niecka nie była pierwotnie elementem placu zabaw, tylko czymś przejściowym gdzie możemy opłukać stopy z zanieczyszczeń i dopiero wejść na właściwy plac zabaw. Jednak dzieci zadecydowały za dorosłych, że chcą się także na tym terenie bawić, więc ten teren będzie dodatkowo wyłożony bezpieczną powierzchnią.

Obecnie niecka utrudnia utrzymanie równowagi nie tylko dzieciom, a nawet osobom dorosłym. Kiedy problem ten zostanie rozwiązany?

– Od przyszłego tygodnia ruszają prace z tym związane, ponieważ to musi być działanie natychmiastowe. Skoro dzieci chcą więcej przestrzeni do zabaw nie, tylko żeby to była taka ziemna umywalka, to pokryjemy to pianką zbliżoną do tej, która jest na centralnym placu zabaw – wyjaśnia Maciej Zaremba.

Czyli już w najbliższych dniach problem niebezpiecznie śliskiej niecki ma zniknąć. Domyślamy się, że z małych główek zniknie też kilka guzów a z małych kolan kilka siniaków.

relacja z otwarcia Wodnego Placu Zabaw: 

Otwarcie placu wodnego

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki