REKLAMA

Jeśli jesteś posiadaczem smartfonu z systemem Android, możesz do woli przebierać w aplikacjach, które ułatwią i uprzyjemnią ci codzienne działania. O wielu z nich być może czytałeś już na portalach branżowych, takich jak https://android.com.pl/. Oto 4 praktyczne i sprawdzone propozycje, dzięki którym zawsze będziesz na bieżąco.

 

Wybór konkretnych aplikacji na telefon zależy od tego, czym się interesujesz, zajmujesz, co jest dla ciebie ważne i czego potrzebujesz. A jest z czego wybierać! Dlatego przedstawiamy ci uniwersalne aplikacje, które na pewno powinny znaleźć się w twoim smartfonie.

Google Maps

Absolutny must have. Bezcenna aplikacja kiedy się zgubiłeś i szukasz drogi lub po prostu chcesz bez problemów dotrzeć w interesujące cię miejsce. Ułatwia poruszanie się po mieście, daje możliwość wyznaczenia konkretnej trasy z bieżącej lokalizacji lub z dowolnego punktu A do punktu B. Ma opcję nawigacji głosowej, która jest przydatna szczególnie dla kierowców czy rowerzystów. Możesz w niej odnaleźć wskazówki dojazdu komunikacją publiczną, aktualne informacje o ruchu drogowym, mapy dla ponad 15 000 miast, a także skorzystać z opcji Street View, dzięki której zobaczysz cel lub aktualne miejsce swojej podróży. Nawigacja w Google Maps bierze również pod uwagę ruch uliczny, a co za tym idzie korki, wyznaczając najlepszą drogę dojazdu – to jej duża przewaga nad nawigacjami samochodowymi.

AccuWeather – lokalna pogoda

Przydatna i bardzo dokładna aplikacja na Androida, która na bieżąco przesyła nam informacje pogodowe, dzięki czemu możesz zaplanować swoje aktywności czy chociażby odpowiedni strój na dany dzień. Prognozy obejmują wszystkie miejsca na świecie. Możesz ustawić lokalizację, która cię najbardziej interesuje i to dla niej dokonywane będą aktualizacje, a jeśli masz dostęp do Internetu non stop, pogoda będzie aktualizowana dla lokalizacji, w której aktualnie się znajdujesz. Dzięki tej aplikacji możesz sprawdzić prognozy pogody i wszystkie szczegóły na konkretną godzinę, z dnia na dzień, na najbliższe dni lub pogodę długoterminową. Masz dostęp do szczegółów takich jak: prędkość wiatru, wilgotność, temperatura, porywy wiatru, zachmurzenie, ciśnienie, widoczność, a nawet punkt rosy.

Facebook / Instagram

Dwie aplikacje najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie od dawna mają już swoje aplikacje na Androida. Dzięki nim możesz być na bieżąco z publikacjami znajomych i najświeższymi newsami niezależnie od miejsca i czasu. Możesz też samodzielnie dzielić się z innymi tym, co u ciebie słychać w danej chwili poprzez publikację zdjęć, filmików, zmianę statusów czy szybko odczytywać bieżące powiadomienia.

Yanosik

To obecnie bodaj najpopularniejsza aplikacja dla kierowców. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Informuje na bieżąco, w czasie rzeczywistym, o aktualnej sytuacji na drogach, utrudnieniach w ruchu, kontrolach prędkości, fotoradarach, patrolach i wielu innych czynnikach, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo podróży. Yanosik jest również nawigacją samochodową, w której możesz wyznaczyć trasę, uwzględniając omijanie tworzących się korków. Oprócz tego możesz dzięki niej uzyskać informacje o natężeniu ruchu, nazwach miast, ulic, osiedli, stacjach paliw, punktach gastronomicznych i innych ważnych miejscach w podróży.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki