• REKLAMA

    Od 1 września br. firma Amazon podwyższy płace swoich pracowników w 5-ciu polskich Centrach Logistyki E-Commerce – nawet do 16,7%.

  • Amazon oferuje wysoce konkurencyjne pakiety wynagrodzeń – w zależności od stażu w firmie pracownicy poziomu początkowego Centrum Logistyki E-Commerce Amazon w Sosnowcu otrzymają od 17,5 do 19 PLN/h, a kierownicy zespołów od 22,5 do 24 PLN/h, a także premię miesięczną do 15% oraz wiele świadczeń pozapłacowych, w tym transport do i z pracy na wybranych trasach (z takich miast jak: Chrzanów, Sosnowiec, Katowice, Będzin, Tarnowskie Góry, Zabrze, Zawiercie, Tychy, Olkusz), czy program finansujący edukację Postaw na Swój Rozwój.

  • Trwa rekrutacja na stanowiska specjalistyczne i początkowe w 5-ciu Centrach Logistyki
    E-Commerce firmy.

 – Amazon ogłosił, że w wyniku corocznego przeglądu wynagrodzeń, podnosi pensje we wszystkich 5-ciu Centrach Logistyki E-Commerce w Polsce. W zależności od stażu
w firmie, pracownicy poziomu początkowego sosnowieckiego oddziału otrzymają od 17,5 do 19 PLN/h a kierownicy zespołów od 22,5 do 24 PLN/h. Coroczny przegląd płac, realizowany przez firmę, ma na celu zapewnienie ciągłej, wysokiej konkurencyjności oferty Amazon na rynku pracy.

Chcemy zapewniać naszym pracownikom konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne benefity,
dlatego w drugim kwartale każdego roku analizujemy informacje dotyczące wynagrodzeń na podobnych stanowiskach we wszystkich lokalizacjach, w których działamy. Następnie ogłaszamy wyniki tych badań
w trzecim kwartale i wprowadzamy odpowiednie zmiany w naszym systemie wynagrodzeń. Nieustannie rozwijamy naszą sieć logistyczną w Polsce i poszukujemy utalentowanych osób, które dołączą do naszych zespołów w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Sosnowcu
– powiedział Steven Harman, Wiceprezes ds. Operacyjnych Amazon na Europę.

W tym roku firma Amazon przeanalizowała dane prawie 200 innych pracodawców działających
w regionach gdzie funkcjonują jej centra logistyczne. Porównania dotyczyły indywidualnych stawek na podobnych stanowiskach a także świadczeń pozapłacowych.

Poza wynagrodzeniem podstawowym osoby zatrudnione w Amazon w Sosnowcu otrzymują premię pieniężną za frekwencję i produktywność w wysokości do 15%, co oznacza, że pracownik poziomu początkowego z dwuletnim stażem pracy będzie zarabiać miesięcznie nawet ponad 3600 PLN brutto, a kierownik zespołu ponad 4600 PLN brutto – powiedziała Marta Dworowska, Dyrektor HR w polskim oddziale Amazon – Amazon oferuje nie tylko konkurencyjne płace, ale też bardzo atrakcyjne świadczenia, takie jak darmowy transport, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, posiłki za 1 PLN oraz innowacyjny program Postaw na Swój Rozwój, dzięki któremu pracownicy otrzymują przez 4 lata dofinansowanie w wysokości do 26 tys. PLN na kursy zawodowe i szkolenia.

Nowe stawki wynagrodzeń będą obowiązywać od 1 września 2018. Wszyscy pracownicy sezonowi zatrudnieni w okresie tegorocznego świątecznego szczytu sezonu również zostaną objęci podwyżkami.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. W tym czasie firma stworzyła w kraju ponad 14 000 stałych miejsc pracy w 5 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Wrocławiu (gdzie znajdują się dwa obiekty firmy). Obecnie Amazon prowadzi rekrutację zarówno na stanowiska specjalistyczne jak i poziomu początkowego. Aktualne ofert pracy dostępne są na stronie www.pracujwamazon.pl

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki