REKLAMA

Większość kobiet nie wychodzi z domu bez najpotrzebniejszych kosmetyków. W niemal każdej damskiej torebce znaleźć można niewielką kosmetyczkę, zawierającą najważniejsze kosmetyki czy akcesoria. Często okazuje się, że znajduje się w niej zbyt wiele, a nie ma przedmiotów, które są w danej chwili niezbędne. Warto zatem ją uporządkować i zastanowić się, jakie elementy przechowywać w podręcznej kosmetyczce.

Kosmetyki do makijażu

Kosmetyki tego rodzaju to oczywiście podstawa. Najlepiej jeżeli będą to dokupione dodatkowe produkty, po które można sięgnąć w momencie, gdy skończy się np. ulubiony podkład. Co oprócz fluidu do niej włożyć? Na pewno przyda się puder oraz korektor. Ciekawy dodatek stanowią bibułki matujące, idealne dla Pań, których skóra ma tendencję do błyszczenia. Zawierają delikatną warstwę pudru transparentnego, dzięki czemu szybko i łatwo można poprawić swój wygląd. Nie sposób nie wspomnieć również o pomadce lub błyszczyku.

Akcesoria do paznokci

Zadbane dłonie to wizytówka kobiety. Wiele osób zwraca na nie uwagę, dlatego powinny prezentować się nienagannie. Skóra na dłoniach jest bardzo delikatna, z tego względu dobrze wyposażyć się w nawilżający krem do rąk. Zdecydowana większość z Pań maluje paznokcie, lakiery niestety mają tendencję do nierównomiernego odpryskiwania. Jeżeli więc pomalujemy paznokcie, to lakier w tym samym kolorze dobrze włożyć do naszej, podręcznej kosmetyczki, tak samo jak zmywacz do paznokci. Obecnie niezwykle modny jest manicure hybrydowy, bowiem zapewnia trwałość i świetny wygląd paznokci nawet przez 2 -3 tygodnie. Niektóre akcesoria do paznokci hybrydowych także warto mieć przy sobie. Które z nich mogą okazać się najbardziej potrzebne? Będzie to m.in. specjalnie wzmocniony pilnik. Jeżeli wybieramy się w dłuższą podróż i to dobrze spakować także folię do ściągania hybryd, na wypadek gdyby jeden z paznokci się połamał.

Pielęgnacja włosów

Nie można zapomnieć także o wyglądzie i kondycji włosów, dlatego w kosmetyczce obowiązkowo musi znaleźć się niewielka szczotka, najlepiej składana, gdyż nie zabiera dużo miejsca oraz niewielki lakier lub żel do włosów z pomocą którego szybko można poprawić fryzurę. Lakier zabiera dość dużo miejsca, więc jeśli nie znajdziemy jego miniaturowej wersji, to dobrze postawić na wosk do włosów. Zazwyczaj dostępny jest w niewielkich opakowaniach i przypomina krem.

Co jeszcze włożyć do kosmetyczki?

Opisaliśmy już podstawowe wyposażenie kosmetyczki. Wspomniane rzeczy bez problemu zmieszczą się w niewielkiej saszetce, którą spakujemy do torebki czy plecaka. Jeżeli dysponujemy większa kosmetyczką, to warto włożyć do niej również dezodorant oraz perfumy, ewentualnie obcinacz do paznokci. Tak wyposażone na pewno zawsze będziemy się świetnie prezentować, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy.

Latem do kosmetyczki dorzucić możemy jeszcze krem z filtrem. Opalanie zwiększa nie tylko ryzyko licznych chorób, ale sprawia też, że skóra szybciej się starzeje, dlatego ważna jest odpowiednia ochrona. Dobrym rozwiązaniem będzie kosmetyczka z podziałem na praktyczne kieszonki, która pozwoli uporządkować wszystkie kosmetyki oraz akcesoria.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki