Wyjeżdżasz na urlop? Zabezpiecz mieszkanie przed włamaniem!

Wakacje trwają w najlepsze. Część z nas już wyjechała na wyczekany urlop, część zrobi to w najbliższym czasie. Wyjedziemy nad morze, wyjedziemy w góry, a wielu mieszkańców naszego miasta wybierze też zagraniczne wakacyjne kurorty

REKLAMA

Z roku an rok jesteśmy też coraz mądrzejsi. Wiemy jak się do wakacji przygotować. Pamiętamy o przedwakacyjnych zakupach, pamiętamy o kosmetykach niwelujących działanie słońca, pamiętamy o ubezpieczeniu turystycznym. Dopinamy wszystko na ostatni guzik i w drogę…

No właśnie, w drogę… ale czy pamiętamy o bezpieczeństwie naszego domu, czy mieszkania? W czasie wakacyjnych wyjazdów nasze mieszkania zostawiamy bez opieki na kilka, a czasem kilkanaście dni. Nasze urlopowe wyjazdy to czas żniw dla włamywaczy. Niestety. Wciąż o tym zapominamy.

Jak ograniczyć ryzyko włamania i utraty majątku? Odpowiedzi na to pytanie szuka również jaworznicka Spółdzielnia mieszkaniowa „Górnik”. W tym celu, w ramach porozumienia zawartego z Komendą Miejska Policji, Spółdzielnia zapewnia dyżury dzielnicowych, bądź pracowników służb prewencji, które odbywają się średnio raz w miesiącu w zasobach poszczególnych Administracji Domów Spółdzielczych, czyli ADS1 na Osiedlu Stałym, ADS2 w Klubie To i Owo i ADS3 na Podłężu. O terminach spotkań Spółdzielcy informowani są na stronie internetowej, na profilu na portalu społecznościowym, w budynkach Administracji oraz na tablicach ogłoszeniowych na klatkach schodowych.

W czasie spotkań dzielnicowi tłumaczą Spółdzielcom na konkretnych przykładach opartych na doświadczeniu zawodowym jak zabezpieczyć mieszkanie i jak zniechęcić złodzieja do wtargnięcia na nasz teren. Wielu mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” – pyta też jak zachować się w sytuacji, kiedy padniemy ofiarą włamywacza. Takich przypadków na terenie samej Spółdzielni jest jednak niewiele. Nie zmienia to faktu, że należy zachować odpowiednią czujność.

Pamiętajmy, że to od naszej przezorności zależy, czy będziemy mieli do czego wracać z wakacji. Brzmi groźnie? Nie mniej niż utrata majątku i zdemolowane mieszkanie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki