Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich stróżów prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z ubiegłego tygodnia.

02.07.2018 r.

REKLAMA

Popołudniu dyżurny policji został powiadomiony o włamaniu do jednego z mieszkań przy ulicy Kalinowej. Śledczy ustalili, że sprawca dostał się do środka po wyważeniu drzwi balkonowych. Łupem złodzieja padła złota i srebrna biżuteria, zegarki oraz pieniądze. 40-letnia właścicielka mieszkania straty oszacowała na 40 tys. złotych.

02.07.2018 r.

Policjanci prewencji zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który pomimo wyroku katowickiego sądu dot. zakazu kierowania wszelkimi pojazdami, kierował na ulicy Jagiellońskiej samochodem Daewoo Matiz. Po wykonanych czynnościach kierowca został zwolniony. Kilka godzin później na ulicy Kolejarzy 21-latek ponownie został zatrzymany za kierownicą daewoo. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

02.07.2018 r.

Wieczorem do jaworznickiej policji zgłosiła się 19-letnia mieszkanka Jaworzna i poinformowała, że nieznany sprawca przywłaszczył pozostawiony na ladzie apteki jej telefon marki iPhone X wartości ponad 5 tys. złotych.

03.07.2018 r.

Zgłosił 62-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich, że nieznany mężczyzna napadł na niego na terenie bazy jednej z firm mieszczącej się przy ulicy Martyniaków. Agresywny sprawca kilkakrotnie kopnął w samochód dostawczy zgłaszającego, powodując uszkodzenie karoserii i lusterka. Wstępnie straty określono na ponad 500 złotych. Sprawę bada wydział dochodzeniowo-śledczy.

04.07.2018 r.

W godzinach rannych policjanci drogówki zatrzymali na ulicy Ciężkowickiej 48-letniego jaworznianina, który znajdując się w stanie nietrzeźwym (blisko 1 promil), kierował samochodem mercedes. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

05.07.2018 r.

Kilka minut przed godziną 8.00 w rejonie ulicy Szczakowskiej, policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli skodę. W trakcie rozmowy z 50-letnim kierowcą mundurowi wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało kierowcy 0,7 promila alkoholu w organizmie.

06.07.2018 r.

Nieznany sprawca na terenie ogródków działkowych przy ulicy Długoszyńskiej, celowo uszkodził znajdującą się na jednej z działek trampolinę. Wandal ostrym narzędziem pociął przyrząd gimnastyczny. 34-letnia właścicielka straty oszacowała na 1 tys. złotych.

07.07.2018 r.

Popołudniu do komendy policji zgłosił się 38-letni mieszkaniec al. Piłsudskiego i powiadomił dyżurnego o włamaniu do tzw. rowerowni. Sprawca przeciął linki zabezpieczające jednoślady i skradł rower marki Kross wartości 1 tys. złotych. Sprawą zajmuje się wydział kryminalny.

źródło: KMP Jaworzno

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki