Remontowa farsa na Pieczyskach

REKLAMA

W sobotę spotkałem się z Mieszkańcami Pieczysk. Trwający od 16 miesięcy (!) remont wiaduktu kolejowego na ul. Chocimskiej podzielił dzielnicę na dwie części, mocno utrudniając życie osób tam mieszkających. Ci, którzy mają swoje domy poniżej remontowanego wiaduktu, dojechać do nich mogą tylko okrężną drogą przez remontowaną Bukowską. Nadkładając za każdym razem po kilka kilometrów dziennie.

Końca remontu nie widać, choć zakończenie prac miało nastąpić 30 czerwca. Widać za to osypujący się piasek, kałuże sięgające 30-40 cm głębokości w niecce pod wiaduktem, grzęznące w błocie kółka wózków dziecięcych i wszechobecny kurz. Jak przekazali mi Mieszkańcy od 30 marca ubiegłego roku mają olbrzymi problem z dotarciem do sklepu, szkoły, kościoła czy na przystanek autobusowy. Wielu z nich wybiera drogę łatwiejszą, nad wiaduktem przez torowisko, z narażeniem swojego zdrowia i życia! Obecnie prace remontowe stanęły ze względu na… konieczność stworzenia nowej dokumentacji technicznej.

Dziś wystąpiłem do PKP PLK SA o zintensyfikowanie prac i jak najszybsze zakończenie tej inwestycji oraz do prezydenta Jaworzna o wsparcie moich działań w tym zakresie.

Paweł Bańkowski

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki