Wczoraj policjanci jaworznickiej komendy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczył 35-letni kierowca motocyklu. Mężczyzna wjechał w płot jednej z posesji przy ulicy Wilkoszyn. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy.

REKLAMA

Wczoraj przed południem, dyżurny policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w rejonie skrzyżowania ulicy Wilkoszyn z ulicą Ciężkowicką doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu mundurowi ustalili, że 35-letni kierowca motocykla Romet uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, uszkodzeniu uległ płot oraz jednoślad. W trakcie prowadzenia czynności okazało się, że motocyklista jest pod wpływem alkoholu oraz nie posiada prawa jazdy, a jego motocykl nie ma ubezpieczenia OC.

Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Sprawca kolizji został zatrzymany i przewieziony na komendę policji, a po wykonanych czynnościach został zwolniony. Sprawa 35-letniego mieszkańca Sosnowca trafi do sądu. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności nawet na okres 2 lat.

Źródło: KMP Jaworzono

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki