REKLAMA

Eksperci z branży turystycznej przewidują, że w tym roku aż 18,5 mln Polaków wyjedzie na wakacje. To aż o 2 mln więcej niż w zeszłym roku. Większość wybiera pobyty krajowe, ale znów wrasta liczba rodaków wylatujących za granicę. Liczba klientów biur podróży rośnie ponoć aż o 25 procent rocznie. To dobre wiadomości, choć po drugiej stronie jest niedobra: ok. 50 procent ankietowanych mówi, że ich na urlopowy wyjazd nie stać.

Polski urlop wyjazdowy trwa najczęściej od 7 do 14 dni. Na dłużej wyjeżdżają głównie studenci w związku z przerwą semestralną: mają mniejsze wymagania co do standardu pobytu, mogę więc sobie pozwolić na dłuższe pobyty w atrakcyjnych miejscowościach. Finansowo pomagają im też rodzice. Wśród wyjeżdżających za granicę największą popularnością cieszy się Hiszpania, po niej Chorwacja i Grecja. Powoli do rankingu wracają kraje arabskie – Egipt i Tunezja.

Bez paszportu – do Grecji

Wakacje w Grecji można wciąż kupować w Dreamtours – https://dreamtours.pl/wakacje/grecja. Dominują oferty na wrzesień i październik. Touroperatorzy przewidzieli wzmożony popyt, dlatego wciąż dysponują miejscami, których w tym roku zamówili więcej. Można więc wybrać się na grecką wyspę Korfu – https://dreamtours.pl/wakacje/grecja/korfu. Kto woli mniejsze wysepki, na tego czeka Kos – https://dreamtours.pl/wakacje/grecja/kos, wyspa będąca znakomitym miejscem na wypoczynek we dwoje lub rodzinny.

Z paszportem – do Tajlandii

Dreamtours – https://dreamtours.pl – zaprasza też na wycieczki w bardziej odległe regiony. Coraz popularniejszą destynacją staje się Tajlandia – https://dreamtours.pl/wakacje/tajlandia. Są to wycieczki z wylotem z Niemiec lub Szwajcarii.

O Tajlandii zrobiło się ostatnio głośno na całym świecie w związku z dramatem chłopców uwięzionych w zalanej wodą jaskini. Jest to jednak przede wszystkim bardzo gościnny azjatycki kraj, stosunkowo niedrogi, a niezwykle atrakcyjny. Wycieczka do Tajlandii to znakomita okazja do zaznajomienia się z buddyzmem – religią wyznawaną tam przez ok. 93% mieszkańców. Zwiedzanie buddyjskich świątyń to obowiązkowe uzupełnienie plażowo-morskiej części pobytu. Ze względu na klimat, najdogodniej jest wylatywać na wakacje do Tajlandii od listopada do lutego, kiedy jest tam najchłodniej. Od marca do czerwca temperatura przekracza 40°C, za to od lipca do października trwa pora deszczowa, kiedy pada niemal codziennie.
Tajlandia jest niezwykle popularna wśród turystów z całego świata, toteż w najpopularniejszych miastach i regionach trzeba się liczyć w sezonie z tłumami wycieczkowiczów.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki