Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków w Jaworznie

Choć pogoda była okropna to kibiców na trasie i mecie wyścigu nie brakowało! Za nami IV etap 29 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. W piątek kolarze finiszowali na jaworznickim rynku 

REKLAMA

Na starcie czwartego etapu stanęło ponad stu zawodników z Polski i Europy. W piątkowe popołudnie kolarze ruszyli z Nowego Sącza, musieli się zmierzyć z niemal 200-kilometrową trasą przebiegającą przez malownicze tereny m.in. Skawiny i Libiąża.

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków to zderzenie kolarskiego doświadczenia i szkoły rowerowej przebiegłości dla kolarzy, którzy dopiero zaczynają zawodowe ściganie. To wymagający, złożony tour, jadący pod renomowanym szyldem.

Równolegle z „dorosłym” wyścigiem odbywa się Mini Wyścig Solidarności. Biorą w nim udział najmłodsi adepci kolarstwa. Nawet ci bardzo mali! 

Jaworznicka odsłona Mini Wyścigu Solidarności stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Wszystko za sprawą burzy, która w piątkowe popołudnie przeszła nad Jaworznem. Na szczęście deszcz zelżał, a najmłodsi pasjonaci sportów rowerowych stanęli na starcie. Mimo trudnych warunków-pokazali ducha walki i rywalizacji.
W ostatnim czasie sporty rowerowe szczególnie upodobały sobie Jaworzno. Kolejna duża impreza z udziałem zawodników światowej sławy to start etapu Tour De Pologne, który odbędzie się już w sierpniu.

galeria zdjęć: 

Kolarze Międzynarodowego Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków finiszowali w Jaworznie

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki