Koniec z “kopciuchami”! Koniec smogu?

Czy Jaworzno odetchnie nieco lepszym powietrzem? Na mocy rozporządzenia podpisanego przez Mateusza Morawieckiego w 2017 wprowadzony został zakaz produkcji kotłów o nieokreślonej klasie emisji spalin 

REKLAMA

Na tym nie koniec, bo dokładnie 1 lipca b.r. obowiązywać zaczął całkowity zakaz sprzedaży tychże pieców. Przypomnijmy, że to właśnie bezklasowe „kopciuchy” są jedną z przyczyn powstawania smogu, który w okresie jesienno-zimowym tak mocno uprzykrza nam życie. 

Nowy kocioł to nowe, lepsze powietrze? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do specjalistów w dziedzinie systemów ogrzewania wnętrz. Czym są kotły 5 kategorii? Czy nowy, ekologiczny kocioł będzie współgrał z istniejącą już, starą instalacją centralnego ogrzewania? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do specjalistów w dziedzinie centralnego ogrzewania.

Kampanie informacyjne, działania społeczne – to wciąż zbyt mały, aby zmienić złe nawyki w sposobie ogrzewania naszych domów. Teraz przyszedł czas na odgórne dyrektywy i kontrole. Choć drażniący, czarny dym wydobywający się z kominów nadal wpisany będzie w jesienno-zimowy krajobraz to miejmy nadzieję, że już niebawem się to zmieni.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. “…Na mocy rozporządzenia podpisanego przez Mateusza Morawieckiego w 2107 wprowadzony został…”

    Bosz….
    Mateusza Morawieckiego? Chyba premiera? Przeciez M. Morawiecki jako osoba fizyczna nie może podpisać takiego dokumentu jak rozporządzenie. I kiedy? W 2107? Ale słabiutko piszecie.