Świetnie spisali się zawodnicy jaworznickiego klubu JKLA JAWOR na zakończonych w ostatni weekend czerwca Mistrzostwach Polski w Toruniu. Razem zdobyli 21 medali, w tym 18 złotych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dodatkowo Patrycja Włodarczyk ustanowiła rekord Mistrzostw Polski na dystansie 2000 m z przeszkodami, zdobywając w sumie cztery złote medale i jeden srebrny.

REKLAMA

Dodatkowym wyróżnieniem dla Patrycji Włodarczyk był puchar Mistrzostw Polski w kategorii OPEN w klasyfikacji biegów długich, jak i wyróżnienie Polskiego Związku za wkład, rozwój i promowanie Lekkoatletyki. To już kolejny raz, kiedy jaworznianka jest zauważona i doceniona na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Jak sama podsumowała mistrzostwa te były tylko etapem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata i sezonem jesiennym, który jest dla niej w tym roku priorytetowy.

Należy wspomnieć także i pogratulować innym zawodnikom, którzy świetnie się spisali.

Złotymi medalistami zostali także Ewa Brych-Pająk, Janina Malska, Alicja Włodarczyk, Barbara Żakowiecka i Zbigniew Kalinowski. Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczyła Olga Wyrobiec.

Kontynuując dobrą passę Patrycja Włodarczyk, w ten weekend wygrała XXV już Cross Imieliński na dystansie 20 km.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki