OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii zaprasza na bezpłatne badania w kierunku jaskry. Oferta skierowana jest do mieszkańców Jaworzna powyżej 40 roku życia.

REKLAMA

Jak skorzystać z bezpłatnych badań?

1. Badania odbędą się w wybranych dniach między 16.07. a 31.07.br.

2. Zadzwoń i zarejestruj się pod numerem tel. 32 627 63 98 – wyznacz konkretny dzień i godzinę badania.

3. Badania są bezpłatne wyłącznie dla pacjentów, którzy umówili się na wizytę telefonicznie w terminach wskazanych przez poradnię.

Co to jest jaskra?

Jaskra to choroba, która może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku, nieleczona prowadzi do nieodwracalnych zmian i uszkodzeń nerwu. Pierwsze objawy są dla pacjenta zazwyczaj niezauważalne, oczy nie dają jednoznacznych sygnałów, nie bolą i nie szczypią – następuje stopniowe zawężanie pola widzenia. Wczesna diagnostyka oraz niezwłoczne podjęcie leczenia może znacząco opóźnić lub zahamować rozwój choroby.

Stopnie zaawansowania choroby:

Charakterystyka – osoby chorujące na jaskrę nie są w stanie dostrzec przedmiotów i osób znajdujących się po bokach głowy – widzenie to można porównać do obserwowania najbliższego otoczenia przez dziurkę od klucza. Najczęściej, gdy pacjent sam zauważa, że z jego wzrokiem dzieje się coś niedobrego stan zaawansowania choroby jest już w bardzo wysokim stadium.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki