XXII Konkurs o Złote Pióro – gala finałowa

Taki młody pisarz, albo młody poeta – ci to mają klawe życie. Rozprawki z polskiego to żadna dla nich udręka i męka twórcza

REKLAMA

Czy się mylimy – pytamy laureata tegorocznej XXII edycji Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o Złote Pióro Prezydenta Jaworzna. 

Konkurs zakończył się wielką galą i rozdaniem nagród w tym tytułowych Złotych Piór dla najlepszych w poezji i prozie. To jak to jest z wypracowaniami z polskiego? 

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 219 prac. Najbardziej popisali się uczniowie kl. VII i gimnazjów – złożyli 99 prac. Wśród laureatów brylowali jaworznianie, było ich dwunastu. Tematyka prac, jak to zwykle bywa, bardzo różnorodna, na dokładkę zaskakująca i ambitna. Ot choćby: „Niezwykły świat lizaka” czy „Dywagacje młodego człowieka na temat czasu” i „Niesprawiedliwość ludzka”.

Każdy poeta i pisarz musi mieć oczy szeroko otwarte. Decyduje zdolność obserwacji i wyobraźnia. Co tworzy takiego utalentowanego człowieka od pióra, co jest mu potrzebne do szczęścia?

Każdy miewa ulubionych autorów, czyta ich w wielkich ilościach, może nawet się nimi inspiruje.

Jak mawia znakomity turecki pisarz Orhan Pamuk dzięki pisaniu czuje się inteligentniejszy, mądrzejszy i znaczący. Grunt to samozadowolenie.

Jaworznianie nagrodzeni w konkursie: szkoły podstawowe – proza: I m. – Dawid Banasik – SP nr 22, II m. – Natalia Miąsko – SP nr 15, III m. – Igor Kasperczyk – SP nr 7, szkoły podstawowe (kl. VII) i gimnazja – proza: II m. – Piotr Wyrobiec – SP nr 20, szkoły podstawowe (kl. VII) i gimnazja – poezje: Matylda Szpindor – SP nr 2, III m. – Przemysław Brożek – SP nr 20, szkoły ponadgimnazjalne – proza – I m. – Agata Woźnica – III LO, II m. – Jaśmina Madej – III LO, III m. – Ludmiła Marcinkowska – III LO, szkoły ponadgimnazjalne – poezje: I m. – Aleksandra Guja – III LO, II m. – Aleksandra Rejdych – III LO, wyróżnienia: Aleksandra Wierzycka – III LO, Natalia Mroszczak – I LO.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki