REKLAMA

Pod auspicjami Śląskiego Związku Zapaśniczego w Rudzie Śląskiej odbył się turniej w stylu wolnym chłopców oraz zapasy dziewcząt. Gospodarzem imprezy był klub sportowy “Slavia”, którego prezesem jest były wicemistrz Świata i czterokrotny olimpijczyk w stylu wolnym Marek Garmulewicz. Ośrodek ten ma wyśmienite warunki do uprawiania tej popularnej, olimpijskiej dyscypliny. Trenerzy “Slavi” prowadzą także zajęcia dla uczniów klas sportowych w jednej ze szkół. W samej Rudzie Śląskiej funkcjonują aż trzy kluby rozwijające zapasy.

Jaworznicką Szkołę Guja Jiujutsu tym razem reprezentował jedynie czterokrotny mistrz Śląska w stylu klasycznym oraz w stylu wolnym Kacper “Baca” Kadłuczka. Po raz pierwszy podopieczny Tomasza Guji wystąpił w wyższej kategorii wagowej. Przedstawiciel stylu walki Guja Jiujutsu przyjechał do Rudy Śląskiej z bilansem walk zapaśniczych 20:0, tj. dwadzieścia pojedynków wygranych i 0 porażek.

Początek zapowiadał się obiecująco “Baca” doszedł do finału nie tracąc żadnego punktu. Wszystkich rywali wojownik Jiujutsu pokonał już w pierwszych sekundach pojedynku poprzez położenie na łopatki. Przeciwnicy reprezentujący czołowe śląskie kluby nie mieli nic do powiedzenia w starciu z tegorocznym mistrzem Śląska. Trener Guja obserwując występy doskonale spisujących się czeskich zapaśników był jednak pełen obaw. Kadrowicze klubu z Ostrawy z powodzeniem wykonywali tzw. “roladę”, która pozwalała im wygrać kilka walk. Podczas turnieju w Rudzie Śląskiej nie można było stosować chwytu “ręka głowa”, który byłby znakomitą techniką kontrataku. Szkoleniowiec przestrzegał zawodnika przed konsekwencjami chwytu z góry, który stanowi okazję do wykonania przewrotki tzw. rolady. Niestety Kadłuczka nie posłuchał rad trenera i pomimo przewagi w pierwszej minucie starcia pozwolił się sprowokować do zastosowania klucza z góry. Gdy rywal wszedł w nogi zawodnik z Jaworzna wycofał biodra w tył i mocno uchwycił Czecha w pasie. Ten wykorzystał sposobność do kontrataku i wychodząc z chwytu w przód sprowadził Bacę do parteru, po czym będąc odwrócony tyłem do naszego zawodnika docisnął go swoimi plecami do maty. W ten sposób zwycięzcą turnieju został Lukas Brandl z czeskiego Sokol Vitkovice.

W najbliższy weekend kadrowicze Centrum Mistrzostwa Sportowego “GujaKan” w Jaworznie wezmą udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu/Kungfu, które odbędą się w Warszawie. W wakacje podopieczni Tomasza Guji będą przygotowywać się do startu w Światowych Igrzyskach Sztuk Walki, gdzie wystąpią w turnieju sportowego Jiujutsu, grappling, No Gi, MMA i kickboxing.

KariMilewska

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki