Przedsiębiorcze Jaworzno: Pierwsze szkolenia

Projekt Jaworznickiej Izby Gospodarczej pt. „Przedsiębiorcze Jaworzno” polega na promowaniu idei przedsiębiorczości w mieście. Wspiera najlepsze jaworznickie firmy, ale tez zapewnia transfer wiedzy pomiędzy osobami prowadzącymi działalność gospodarcza a przedstawicielami młodego pokolenia 

REKLAMA

Przedsiębiorcze Jaworzno składa się więc z cyklu szkoleniowego oraz z konkursu dla przedsiębiorców promującego najlepszych.

Pierwsze szkolenie odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Osiedlu Stałym. Uczniowie kierunków gastronomicznych wysłuchali prelekcji członka JIG Stanisława Bigaja, który opowiadał o swoich doświadczeniach w piekarnictwie.
Historia, która opowiadał, rozpoczęła się od pomysłu jego ojca, a skończyła się na prowadzeniu tradycyjnej piekarni w Długoszynie.

Stanisław Bigaj mówił o tajnikach pracy piekarza. Zachęcał również do rozwoju i szukania własnej drogi w życiu zawodowym. 

Uczniowie, po prelekcji odbyli spotkanie warsztatowe, podczas którego mogli powiedzieć o swoich pomysłach na przyszłość.

Po dobrym odbiorze szkolenia przez uczniów i grono pedagogiczne, Jaworznicka Izba Gospodarcza zapowiedziała kolejne szkolenie w ZSP4.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ