czwartek, 25 kwietnia, 2024

Jakie ubezpieczenie kupić jako kurier na własnej działalności?

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneJakie ubezpieczenie kupić jako kurier na własnej działalności?

Jakie ubezpieczenie kupić jako kurier na własnej działalności?

- Advertisement -

 Praca kuriera to ryzykowne i odpowiedzialne zajęcie. Jak zabezpieczyć samochód dostawczy, który jest źródłem zarobku? Co może obejmować polisa? Na podstawie jakich kryteriów wybrać odpowiednią ofertę?

Dzięki dynamicznemu rozwojowi e-commerce, szybko rośnie także rynek przesyłek w Polsce. W raporcie Perspektywy wzrostu rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) w Polsce do 2018 rokuprzewidywano średnioroczne tempo wzrostu na poziomie ok. 12% w okresie 2016–2018 (źródło: https://www.pwc.pl/pl/pdf/kep-raport-pwc.pdf). To dobra prognoza dla wszystkich rozważających działalność kurierską. Zapotrzebowanie na tego typu usługi rośnie i można założyć, że trend ten nie zmieni kierunku w przyszłości.

Ubezpieczenie idealne dla kuriera

Decydując się na pracę kuriera, trzeba jednak liczyć się ze sporymi inwestycjami. Przede wszystkim potrzebny będzie sprawny, niezawodny samochód dostawczy, który posłuży jako podstawowe narzędzie pracy. Samo posiadanie auta nakłada już obowiązek ubezpieczeniowy w zakresie odpowiedzialności cywilnej w komunikacji, do tego dochodzi odpowiedzialność cywilna przedsiębiorcy oraz pakiety Autocasco i polisy dodatkowe. Ciekawie prezentuje się oferta ubezpieczeń dla kurierów na bardziej rozwiniętym rynku zachodnim. W Wielkiej Brytanii polisy określane jako courier insurance i dostępne w ofercie różnych firm, np. Insurance Factory, przewidują szeroki zakres ochrony, adekwatny do potencjalnych potrzeb kuriera, jak:

ochrona samochodu dostawczego, m.in. ubezpieczenie na wypadek kradzieży, wypadku lub awarii z opcją Assistance. Istnieje przy tym szansa zagwarantowania szybkiej likwidacji szkody i określenia czasu dostarczenia sprawnego auta dostawczego. Dodatkowo można wybrać np. ubezpieczenie na wypadek: zgubienia kluczyków, kradzieży narzędzi pracy, w tym gadżetów elektronicznych i innych. ochrona przedmiotu działalności – m.in. zabezpieczenie towarów w transporcie do wartości przewidzianej w polisie, ubezpieczenie OC w zakresie odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorcy oraz ubezpieczenie na wypadek utraty wynagrodzenia w okolicznościach przewidzianych umową z ubezpieczycielem. ochrona ubezpieczeniowa niedoświadczonych kierowców – warta uwagi, w sytuacji gdy rozpoczyna się działalność kurierską jako młody kierowca lub jeżeli zatrudnia się kierowców z niedużym doświadczeniem.

Polisa to nie tylko koszt, to także zabezpieczenie inwestycji poniesionych na poczet rozpoczęcia działalności oraz gwarancja szybkiego powrotu do pracy w przypadku wydarzeń typu wypadek, kradzież, poważna awaria itd. Szukając ubezpieczenia pod działalność kurierską, warto sprawdzić dostępność wymienionych wyżej opcji.

- Advertisment -

Służby interweniowały w dwóch zdarzeniach drogowych

Straż Pożarna brała udział w działaniach ratowniczych w dwóch poważnych zdarzeniach drogowych z dnia 24 kwietnia. Karetki przewiozły uczestników do szpitala. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy...

Europejski Tydzień Szczepień 24-30 kwietnia 2024 r.

Europejski Tydzień Szczepień to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Powstała w celu podkreślenia znaczenia szczepień. Niestety w ostatnich latach zauważa się coroczny spadek zaszczepionych...

Michał Kirker zapowiada otwarty dialog i współpracę na rzecz miasta

Michał Kirker, wybrany radnym najbliższej kadencji, zapowiada kontynuowanie działań na rzecz mieszkańców i miasta. Michał Kirker udzielił wywiadu naszej redakcji. Opowiada w nim o planach...