REKLAMA

młodsi, starsi, kobiety i mężczyźni gustują w takich zegarkach, wykorzystując je stosownie do swoich celów. W większości przypadków służą zawodowym sportowcom, ale też amatorom – biegaczom, rowerzystom, pływakom itd. Obecnie panuje trend na zdrowy tryb życia, dlatego zegarki sportowe są jak najbardziej na przysłowiowym topie.

Oczywiście trzeba tu wyróżnić zegarki typowo dla sportowców, w pełnym tego słowa znaczeniu, czyli takie z pulsometrem i innymi gadżetami, z których korzysta się podczas treningu. Są to czasomierze specjalistyczne wyposażone w kabelek USB, stację dokującą, niektóre z nich mają wbudowany system nawigacji satelitarnej GPS. To pierwsza, bardzo potrzebna wielu osobom grupa zegarków.

Drugi typ zegarków określanych mianem „sportowy”, to zwykłe zegarki, zazwyczaj o dużej tarczy, elektroniczne, z podświetlaczem i stoperem. Czasami mierzą też ilość kroków. Takie zegarki nie służą konkretnie do treningu, ale w większości przypadków nosi się je na co dzień, do luźnego ubioru (nie tylko do dresów).

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Funkcje

Zastanów się, do czego będzie Ci potrzebny taki zegarek i zrób dobry research, wchodząc na strony dobrych sklepów internetowych, np. tutaj https://kuck.pl/zegarki-tag-heuer-m-7.html. Jeśli zegarek będzie jedynie ciekawym, designerskim dodatkiem do stroju, wybierz ten bez zbędnych funkcji. Zazwyczaj wtedy będzie trochę tańszy. Natomiast w przypadku, gdy sporadycznie będziesz używać go podczas krótkich ćwiczeń sportowych, koniecznie zadbaj o to, aby był odporny na wstrząsy i wodoszczelny. Warto też wybrać model z funkcją mierzenia kroków. Taki zegarek powinien też mieć pasek wykonany z wytrzymałego tworzywa, np. kauczuku.

Wygląd

Jeśli zegarek sportowy będzie Ci służył jedynie jako osobliwy dodatek podkreślający Twój look, wybierz zwykły czasomierz, bez zbędnych funkcji. Duża, elegancka koperta oraz mechanizm wskazówkowy. Często taki zegarek zakładany jest przez młodych chłopców do jeansów i sportowych bluz, natomiast starsi mężczyźni czynią z niego unikalny, designerski dodatek. Jeśli w pracy nie panuje sztywny dress code, wtedy można założyć taki zegarek do eleganckiej koszuli, swetra czy marynarki.

U kobiet natomiast jest troszkę inaczej. Duży, sportowy zegarek nie będzie pasował do eleganckiej spódnicy i delikatnej bluzki, ale do luźnego stroju, t-shirta czy sweterka, już tak. Wszystko zależy od umiejętnego połączenia ubioru z modelem zegarka, aby zyskać fantastyczny, osobliwy efekt.

Rozmiary

Mimo panującej mody na duże zegarki, powinno się pamiętać o tym, aby tarcza nie była większa niż nadgarstek. Zamiast modnie, będzie nieestetycznie i bez wyrazu. Jeśli ma to być zegarek używany też na formalnych spotkaniach, lepiej wybrać ten o mniejszej tarczy. Jest taka zasada, że powinna być ona na tyle smukła, aby zmieściła się pod mankietem koszuli. Zawsze jednak można mieć kilka zegarków na różne okazje, ale nie każdego na to stać.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki