piątek, 19 kwietnia, 2024

3 zasady wyboru rachunku oszczędnościowego

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzne3 zasady wyboru rachunku oszczędnościowego

3 zasady wyboru rachunku oszczędnościowego

- Advertisement -

3 zasady wyboru rachunku oszczędnościowego

Interesuje Cię otwarcie rachunku oszczędnościowego? Ofert na rynku jest tak dużo, że zapewne nie wiesz, którą wybrać. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym się kierować podczas poszukiwania konta oszczędnościowego, 3 poniższe porady naprowadzą Cię na to.

1. Sprawdź oprocentowanie

Wysokość oprocentowania to najoczywistsza zmienna, którą uwzględnia się przy wyborze konta oszczędnościowego. To przede wszystkim od niej zależy zysk gwarantowany w przypadku danej oferty, dlatego im wyższa jej wartość, tym lepiej. Często bywa jednak tak, że najkorzystniejsze oprocentowanie jest dostępne wyłącznie po spełnieniu pewnych warunków, jak np. nieprzekroczenie określonej kwoty na rachunku, otwarcie dodatkowo konta osobistego czy skorzystanie z innego produktu banku. Nie kieruj się więc wyłącznie wysokością oprocentowania i zwróć uwagę również na inne czynniki, od których ono zależy.

2. Zorientuj się w kosztach

Jak pokazuje porównywarka kont oszczędnościowych, większość tego typu rachunków jest prowadzonych za darmo. Za otwarcie ani korzystanie z nich nie zapłacisz ani grosza, co bez wątpienia sprzyja oszczędzaniu. Czy jednak wszystkie konta oszczędnościowe są rzeczywiście w pełni darmowe? Niestety, nie jest tak różowo, ponieważ za niektóre usługi trzeba płacić. Z kosztami wiąże się z reguły przelewanie środków – wiele banków pobiera opłaty w wysokości kilku złotych za wykonanie jednego przelewu.

Jeżeli wiesz, że będziesz często transferował środki z konta oszczędnościowego, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór oferty z darmowymi przelewami, nawet jeśli jest objęta wysokim oprocentowaniem. Choć tego typu oferty nie są powszechne, to można je znaleźć bez większego problemu. Większość banków proponuje też jeden przelew za darmo w miesiącu, co wydaje się w pełni wystarczające w przypadku konta oszczędnościowego, które przecież służy do gromadzenia, a nie wydawania środków.

3. Prześwietl dodatkowe produkty

Podobnie jak lokaty, tak i rachunki oszczędnościowe często są „wabikiem” dla banków, który służy do przyciągnięcia klientów. Świadczy o tym fakt, że duża część ofert dostępnych na rynku wymaga dodatkowo założenia konta osobistego. Co więcej, niektóre banki żądają określonych, comiesięcznych wpływów na rachunek osobisty pod rygorem obniżenia oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Jeżeli więc zamierzasz otworzyć konto oszczędnościowe, przy którym wymagany jest rachunek osobisty, dokładnie sprawdź jego warunki. Upewnij się, że darmowe jest nie tylko konto oszczędnościowe, ale też dodawany do niego rachunek, możesz to zrobić właśnie poprzez ranking kont oszczędnościowych.

- Advertisment -

Targi Budowlane w ten weekend w Jaworznie

Już w ten weekend na Hali MCKIS w Jaworznie odbędą się Targi Budowlane. Przez 2 dni firmy z branż takich jak budowlana, instalacyjna oraz...

Wywiad z Beatą Kirker: Trudne czasy spowodowały, że Michał wcześnie stał się silny i samodzielny

Beata Kirker udzieliła osobistego wywiadu specjalnie dla naszej redakcji. Opowiada w nim o swoim synu Michale o tym, jakim jest człowiekiem. Ten osobisty wywiad z...

Bajeczne widowisko Cyrku Arena. Poczuj magię cyrku!

Polski Cyrk Arena kolejny raz zaprasza na magiczne i kolorowe widowisko dla widzów od lat 2 do 102. Tego roku artyści przygotowali program, w...