REKLAMA

Z nadejściem lata pracodawcy przybywa obowiązków, a jednym z nich jest zapewnienie pracownikom dostępu do wody. Zalet posiadania dystrybutora do wody w biurze jest sporo – poznaj je, aby przekonać się, że to rozwiązanie korzystne również dla Twojej firmy.

Woda z kranu, z butelek i dystrybutora – która lepsza?

W zależności od miasta, jakość wody płynącej z kranu może być różna – nie zawsze nadaje się ona do spożycia bez przegotowania. Choć w wielu miastach Polski zmodernizowano systemy uzdatniania wody, to wciąż są takie miejsca, gdzie jakość wody z kranu pozostawia wiele do życzenia.

Aby spełnić swoje obowiązki w miesiącach letnich, wielu pracodawców robi zaopatrzenie w wodę butelkową. Na jej jakość, a także smak, duży wpływ ma sposób przechowywania. Jeżeli w biurze znajduje się pomieszczenie socjalne z wystawą okien zapewniających duże nasłonecznienie, woda wcale nie będzie spełniać swojego zadania – nie będzie chłodzić.

Pracodawcy korzystają także z dystrybutorów wody. W odróżnieniu od wody z kranu, ta woda do firmy zawsze jest zdatna do spożycia. Nie trzeba też obawiać się, że będzie ona ciepła, bo nowoczesne dystrybutory są wyposażone w termostat, który umożliwia regulację temperatury.

5 zalet posiadania dystrybutora wody w biurze

Nie wszyscy pracownicy mają dostęp do wody z dystrybutora. Jeżeli prowadzisz firmę i zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem, poznaj 5 zalet korzystania z dystrybutorów:

1) inwestycja w zdrowie pracowników

Czy wiesz, że nawet 2% odwodnienie organizmu sprawia, że trudniej nam się skoncentrować? Efektywność pracowników biurowych w dużej mierze zależy od tego, czy mają oni pod ręką szklankę wody. Warto im ją zapewnić, aby mogli oni efektywnie pracować. Zakup lub wynajem dystrybutora to po prostu inwestycja w zdrowie i wydajność pracowników.

2) optymalizacja kosztów

W perspektywie czasu nabywanie kilku czy nawet kilkunastu zgrzewek wody tygodniowo jest droższe niż wyposażenie biura w dystrybutor – inwestycja szybko się zwraca. Przystępne ceny i wiele rodzajów dystrybutorów wody proponuje m.in. firma AquaSolution, która specjalizuje się w zaopatrywaniu biur w takie urządzenia.

3) pracownicy mają zawsze dostęp do wody

Jeżeli dotychczas samodzielnie dbałeś o dostawy wody butelkowej, z pewnością wiesz, że czasem zapasy mogą skończyć się wcześniej niż zakładałeś. Wówczas pracownicy zostają na dzień lub dwa bez wody. W przypadku dystrybutora taka sytuacja nie ma miejsca – osoby zatrudnione mają stały dostęp do świeżej i smacznej wody.

4) firma dba o środowisko naturalne

Plastikowe butelki rozkładają się od 100 do nawet 1000 lat. Zarówno niewielkie firmy, jak i korporacje mają zatem duży wpływ na stan środowiska naturalnego. Rezygnacja z butelkowanych wód na rzecz dystrybutora oznacza, że firma będzie postrzegana jako odpowiedzialna społecznie i dbająca o środowisko naturalne.

5) lepsza atmosfera w miejscu pracy

Czy wiesz, że dystrybutor wody w biurze może przyczynić się do polepszenia atmosfery i korzystnie wpłynąć na wymianę informacji między pracownikami? To proste – osoby zatrudnione rozmawiają ze sobą najczęściej w pomieszczeniu socjalnym, w którym spotykają się podczas przygotowywania posiłków lub napojów.

Wymienione zalety posiadania dystrybutora w miejscu pracy to oczywiście nie wszystkie. O pozostałych Ty i Twoi pracownicy możecie przekonać się samodzielnie – wystarczy, że zdecydujesz się na dystrybutor do wody.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki