Z Jaworzna po mistrzostwo świata?

Judo to nie tylko sztuka walki. Judo to również praca nad charakterem, nauka pokory i sumienności. Wobec tego – judo może być elementem zajęć lekcyjnych? Nawet powinno!

REKLAMA

Odwiedziliśmy dziś jaworznicką Szkołę Podstawową nr 6 i wzięliśmy udział w pokazowej lekcji klasy sportowej o profilu judo i wspinaczki.

Ćwiczenia na macie, symulowane akcje obronne i kombinacje chwytów pod opieką trenera to doskonałe preludium do sportowej kariery. Pamiętają o tym wychowawcy, trenerzy, ale również rodzice uczniów. Świadczy o tym niemalejące zainteresowanie naborem do klasy na przyszły rok szkolny. Marcowe i kwietniowe testy sprawnościowe pomyślnie przeszło 24 uczniów obecnych klas trzecich.

Judo w szkole, judo po lekcjach…

Uczniowie, poza zajęciami lekcyjnymi swoje umiejętności kształcą też w ramach treningów pozaszkolnych, w tym – w jaworznickim Klubie Sportów Walki Satori.

Im wcześniej zaczniemy treningi, tym szybciej zauważymy ich efekty. Czy wśród dzisiejszych czwartoklasistów z jaworznickiej “szóstki” są przyszli medaliści olimpijscy i mistrzowie świata? Jesteśmy przekonani, że tak!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ